Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Loubí kolem Masarykova náměstí bude opět celé svítit

Jediným zdrojem světla v loubí kolem Masarykova náměstí jsou svítilny zapuštěné v dlažbě. Řada z nich ale postupem času přestává sloužit. Radnice přistoupila k jejich opravě, ty špatné bude muset vyměnit.

Původně loubí kolem obvodu novojičínského centra osvětlovaly klasické lampy spuštěné shora, ty ale byly v rámci generální rekonstrukce náměstí, která skončila v roce 2009, odstraněny a nahrazeny světly zapuštěnými do dlažby. Postupně ale některé z nich přestávají svítit. Zejména v zimních měsících tak jediný zdroj osvětlení v podloubí chybí.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Již v minulém roce bylo objednáno 15 světel a technické služby města postupně vyměňují ty nejvíce problematické, začalo se ulicí 28. října, od knihkupectví směrem k prodejně květin. V letošním roce zhruba do konce června by měla proběhnout kontrola a revize všech osvětlení.”

Na základě zjištěného stavu město vyhlásí veřejnou zakázku na celkovou opravu osvětlení.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Ještě před samotnou soutěží technické služby zkouší některé světla opravit svépomocí. Cena jednoho svítidla je zhruba 15 tisíc korun, celkem je těch světel v loubí 197. Technické služeb zjišťují, zda se jedná o vadu světel nebo zapojení. Samozřejmě, některá světla jsou víc exponována než jiné. Nejvíce jim vadí v zimním období voda spojená se solí.”

Rozpočet města v tuto chvíli počítá na opravu a výměnu světel s částkou 1 milion 750 tisíc korun. V případě nutnosti výměny osvětlení kolem celého náměstí by červnové zastupitelstvo mělo jednat o navýšené této sumy o další milion 700 tisíc korun.

Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail