Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínští divadelníci uspěli s konverzační komedií, slaví 15 let existence

Novojičínské ochotnické Divadlo bez portfeje uvedlo novou hru - francouzskou komedii Anna v ringu. Premiérovým představením v Beskydském divadle si soubor připomněl i 15 let své existence.

Hrou Anna v ringu francouzského autora Marca Camolettiho vsadili novojičínští ochotníci opět na komedii, kterou chtěli diváky především pobavit.

Viktor Dudák, režisér Divadla bez portfeje: “Z mého režisérského pohledu já jsem velice spokojený, protože si myslím, že i přes drobné nedostatky hra jako celek fungovala.”
Marcela Čapuchová, herečka Divadla bez portfeje: “Role je to docela náročná, Anna má spoustu poloh a spoustu textů, ale myslím si, že jsme si Annou nakonec docela sedly a až odehrajeme všechna nasmlouvaná představení, takže mi bude i chybět.”

Pro nováčka souboru Petra Krumpolce byla role milence jeho premiérou.

Petr Krumpolc, herec Divadla bez portfeje: “Bylo to tedy velmi odvážné téma, užil jsem si to skvěle, protože mí divadelní parťáci jsou skvělí, takže mi připadá, že si to užívám vždycky, i na zkouškách, i při téhle premiéře.”

Divadlo bez portfeje už tuto hru uvedlo na soutěžní přehlídce ve Štramberku, kde získalo dvě ceny, za celkové dělené vítězství a za hlavní ženskou roli v podání Marcely Čapuchové. Tato ocenění jsou vůbec první a soubor je obdržel v roce, kdy slaví 15. výročí.

Alena Kupková, herečka Divadla bez portfeje: “Tuto hru bych osobně chtěla věnovat hlavně dvěma kolegům, kteří už nejsou mezi námi, a kteří byli jednak z části zakladatelé, a ti první herci.”

Anna v ringu je pátou hrou, kterou Divadlo bez portfeje nastudovalo.

Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail