Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školáci soupeřili o Pohár starosty, obhájil jej poslední vítěz

Novojičínští školáci se utkali v dalším ročníku sportovního klání O pohár starosty. Všech 13 disciplín se odehrálo v jednom dni, děti obsadily téměř všechna sportoviště ve městě.

Získat Pohár starosty města je mezi základními školami prestižní záležitostí. Jeho posledním držitelem se v roce 2019 stala Základní škola Komenského 66. Zda se bude pohár stěhovat a na jakou školu, o tom se rozhodovalo počátkem června.

Pavel Sedlář, organizátor, SVČ Fokus: “Sportujeme ve 13 sportech, tady na atletickém stadionu, na umělé trávě probíhá malá kopaná chlapců, na hale ABC házená smíšených družstev, na zimním stadionu je to florbal a vybíjená. Dále na základní škole Komenského 66 probíhá basket dívky, letos máme šest družstev, dále se v tělocvičně Msgr. Šrámka hraje volejbal, v hale na bazéně basketbal kluci, v bazénu jsou plavecké závody a posledním sportovištěm je Středisko volného času Fokus se stolním tenisem.”

Do sportovního dne se zapojilo šest škol, všechny čtyři základní školy zřizované městem, Galaxie a jako host víceleté gymnázium, které neobsadilo všechny soutěže a nebojovalo přímo o pohár.

žáci novojičínských základních škol:
“Jsme ze Základní školy Jubilejní, dělali jsem jízdu zručnosti a myslím, že jsme skončili první.”
“Jsem z Komenského 68, byl jsem na běhu 1 500 metrů.”
“Běhal jsem 60 metrů a myslím si, že to dopadne dobře, získal jsem druhé místo.”
“Jsem ze Základní školy Komenského 68, budu soutěžit ve skoku do dálky.”
“Jsem ze Základní školy Tyršova, běhal jsem 60 metrů, ještě jsem zapojený do skoku do dálky do štafety.”
“Jsme z nové Komendy, teď jsme vyhráli ve florbalu nad Galaxií 6:0 a zatím se nám daří.”
“Já jsem ze školy Galaxie, běžela jsem 60 metrů a doufám,, že to dopadlo dobře.”
“Já jsem ze Základní školy Tyršova a jsem zapojen do dvou disciplín, skok do dálky a sprint na 60 metrů.”
Pavel Sedlář, organizátor, SVČ Fokus: “Děti tento pohár starosty vnímají velmi prestižně, jsou velmi natěšené, chodí se i fandit, za to jsme rádi, když děti, které nesportují, chodí povzbuzovat, a je tady báječná atmosféra.”

Po sečtení výsledků všech disciplín bylo kolem poledne jasné, kdo si jako vítěz opět odnese velký putovní pohár. Byla to Základní škola Komenského 66.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy