Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Propojka ulic má ulevit části Nového Jičína, její význam vysvětlí veřejné projednání

Nový Jičín plánuje dopravní změnu v blízkosti centra, a to propojení ulic Hoblíkova a Žižkova. Studii záměru zpracoval městský architekt. Nová spojka umožní v této lokalitě výsadbu aleje.

V územním plánu Nového Jičína z roku 2009 je v blízkosti centra zaznačena nová dopravní cesta - propojka ulic Hoblíkova a Žižkova, a to zhruba v polovině komunikací v místě hluché proluky, kde jsou pozemky majetkem města.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Započali jsme práce na tomto projektu, kdy městský architekt připravil studii, která obsahuje dvě varianty propojení ulic Hoblíkova a Žižkova. Chceme tu dopravní situaci řešit komplexně, počítáme i s nárůstem dopravy v kontextu budoucího vybudování parkoviště v areálu bývalého depa České pošty, který město v roce 2020 vykoupilo.”

Propojka má také ulehčit ranní dopravě před základní školou na vedlejší ulici Komenského a usnadnit průjezd touto části města .

Martin Materna, městský architekt: “Rozdíl těch variant v podstatě spočívá jen v tom, že jinak pracujeme v tom prostoru s parkovacími stáními a se zelení. To základní prostorové a dopravní řešení mají shodné.”

Druhým aspektem úpravy je možnost vysadit v této lokalitě stromy.

Martin Materna, městský architekt: “Ta propojka nám v tom pomůže, protože můžeme některá parkovací místa, která škrtneme v Hoblíkově ulici, přesunout do té spojky dostaneme zde alej. Stejně tak alej bude i v té propojce.”

Nicméně část občanů ulic Žižkova a Hoblíkova se záměrem propojky nesouhlasí, radnice proto na 15. června svolala veřejné projednání.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy