Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči cvičili zásah v novojičínské nemocnici, evakuovali pacienty plicního oddělení

Hasiči evakuovali část plicního oddělení novojičínské nemocnice. Naštěstí jen v rámci taktického cvičení. Jeho cílem byla především záchrana imobilních pacientů.

Příjezdu čtyř hasičských vozidel do areálu novojičínské nemocnice mohli naštěstí pacienti i zdravotnický personál jen v klidu přihlížet. Konalo se zde taktické cvičení. Cílem byla likvidace požáru na plicním oddělení a evakuace pacientů.

Jan Němeček, velitel stanice ÚO HZS Nový Jičín: “Při tomto cvičení jsem si vyzkoušeli záchranu osob pomocí evakuačních matrací, kterými je lůžkové oddělení vybaveno. Dále jsme si vyzkoušeli záchranu vyvezením na nemocničních lehátkách a také vyvedení za pomocí hasičů.”

Své postupy při vyhlášení požárního poplachu si prověřila také nemocnice. Vznik požáru simulovala ve druhém patře oddělení v kuchyňce sester.

Olga Sekerášová, manažer kvality, Nemocnice AGEL Nový Jičín: “Kdy došlo k vyhoření rychlovarné konvice, takže tam byl ten podnět. Vrchní sestra tuto událost nahlásila na vrátnici a paní vrátná volala hasiče.”

V minulosti už si nemocnice podobnou situaci vyzkoušela také v dětském pavilonu a oddělení ORL.

Jan Němeček, velitel stanice ÚO HZS Nový Jičín: “Řešili jsme požáry ve zdravotnických zařízeních, v domovech pro seniory, naštěstí ne tady v nemocnice v Novém Jičíně.”

Hasiči ale mají stále v paměti požár domova pro seniory v Příboře, kde před devíti lety uhořeli dva lidé, letos v dubnu hořelo v domově pro seniory v Kopřivnici.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy