Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Novém Jičíně znají vítěze projektů z participativního rozpočtu, potěší pejskaře a rodiny ve Straníku

Projekty pro Nový Jičín, tedy nápady občanů, které financuje participativní rozpočet, znají letošní vítěze. V hlasování veřejnosti zvítězilo psí hřiště a herna pro děti v místní části Straník.

Do letošní výzvy participativního rozpočtu Projekty pro Nový Jičín občané přihlásili celkem pět nápadů, čtyři postoupily do finálního hlasování, do kterého se zapojilo zhruba 800 občanů.

Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Vyhrálo veřejné psí hřiště neboli agility park, který získal přes 580 hlasů, na druhém místě se umístila Soptíkova herna ve Straníku. Ten návrh připravili tamní dobrovolní hasiči.”

Celkový finanční limit pro projekty byl letos 400 tisíc korun, vejdou se do něj tedy tyto dva, které v součtu vyjdou na 360 tisíc korun.

Radim Mohler, předkladatel projektu: “Veřejné psí hřiště je aktivita, která je velmi vítaná a v regionu chybí. V projektu je v tuto chvíli vypsáno osm překážek pro pejsky, součástí je i psí toaleta a jsou tam i lavičky. “

Po konzultaci s odbory města by měl agility park vzniknout v lokalitě ulic K nemocnici a Pod Skalkou. Druhý úspěšný nápad, Soptíkova herna pro děti, bude v místní části Straník v objektu, kde je i stanice dobrovolných hasičů.

Josef Indrák, předkladatel projektu: “Snažíme se pracovat s mládeží a tudíž za hasiče jsem přišel s tímto projektem a snahou využít tento prostor pro děti a rodiče.”

Pokud půjdou přípravy hladce, mohly by být projekty realizovány na podzim.

Nahlásit chybu


K tématu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail