Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínská Divadelní dílna byla na počest výročí hvězdná

Kamenné divadlo, které se ukrývá v lesním porostu novojičínských Skalek, opět přivítalo Divadelní dílnu. Přehlídka souborů pro děti i dospělé propojená s workshopy se tu koná už 25 let.

Naučit se žonglovat s míčky, diabolem a dalšími předměty - takovou možnost měli děti i dospělí, kteří zavítali na tradiční Divadelní dílnu, která se v Novém Jičíně, v Kamenném divadle na Skalkách, koná už čtvrt století.

Lenka Domitrová, MKS Nový Jičín: “Ze začátku byla Divadelní dílna jen jednodenní, pouze v sobotu. Divadélky byla jen pro děti, později i pro dospěláky, zakončena nějakou laserovu nebo ohňovou show.”

Od roku 2019 je tato akce dvoudenní, pátek je věnován dospělým, sobota rodinám s dětmi.

Nikola Candrová, MKS Nový Jičín: “Bylo to zahájeno dětmi z divadelního kroužku městského kulturního střediska, momentálně probíhá žonglérská školička.”

Na oslavu dlouholetého trvání byla Divadelní dílna pojata hvězdně, doplnila ji lesní stezka s Rodinným centrem Mozaika v duchu pohádky Princ a Večernice, byly workshopy zaměřené na nebeská tělesa.

účastníci akce: 
“Můžeme si tady kreslit planety, dělat omalovánky nebo brože a zdobit kamínky.”
“Kreslím hvězdu na čelenku pro maminku.”

Divadelní dílna v Kamenném divadle vznikla jako myšlenka oživit tento mystický prostor, který je spjat s prvopočátky města. Původně se jednalo o kamenolom, kde byl těžen materiál pro stavbu hradeb zdejšího zámku. Samotné kamenné divadlo vzniklo v roce 1929.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy