Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínským zastupitelstvem hýbaly finance ve Sberbank

Jak jsme již dříve informovali, Nový Jičín má ve Sberbank vloženo zhruba 100 milionů korun. Těmito zablokovanými penězi a vůbec aktuálním stavem městských financí se teď zabývalo zastupitelstvo.

Zablokované finance Nového Jičína ve Sberbank, tedy 100 milionů 800 tisíc korun, a obecně stav městských peněz, byla nosná tématem červnového zastupitelstva. Radnice prezentovala zpracovaný střednědobý výhled rozpočtu do roku 2027.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Z toho vyplývá mimo jiné to, že město je ve výborné finanční kondici. V souvislosti právě se zablokovanými finančními prostředky byla připravena i série opatření. Byly provedeny úspory v celkovém rozsahu zhruba 44 milionů korun zejména u investičních akcí.”
Jaroslav Dvořák (ČSSD), zastupitel Nového Jičína: “Samozřejmě vnímám, že tam byly některé úspory při soutěži veřejných zakázek, ale byly tam i čistě investiční projekty, které už se nebudou realizovat, rekonstrukce domu v městské památkové rezervaci, dále aktualizace projektové dokumentace na rekonstrukci kulturního domu, ten už s vysokou pravděpodobností koalice odpískala.”

Procesem vložení financí do Sberbank se zabýval i kontrolní výbor zastupitelstva, mimo jiné konstatoval, že existovalo zmocnění jen na první transakci s touto bankou v roce 2020.

Jiří Klein (ČSSD), zastupitel Nového Jičína, předs. kontrolního výboru: “Následně v lednu 2022 rozhodl pan místostarosta Dobrozemský rozhodl o tom, že se vloží dalších padesát milionů korun do Sberbank a na toto už neměl žádné zmocnění.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Co se týče problematiky našeho účtu v ruské bance Sberbank, tak si nemyslím, že tuto nepříjemnou situaci mohl někdo předvídat nebo že ji dokonce někdo úmyslně zavinil.”

Problematikou se zabývá páteční Novojičínský expres, celé téma je na záznamu jednání zastupitelstva na webu

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy