Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Divadlo se těší na normální sezonu, skončila i rekonstrukce přístavby

Beskydské divadlo se připravuje na zahájení normální sezony. Uvnitř skončila i rekonstrukce přístavby a předplatitelské skupiny po prázdninách opět nabídnou plný počet představení.


Po dvou letech je Beskydské divadlo připraveno nastartovat po prázdninách normální klasickou divadelní sezonu se všemi abonentními skupinami s plným počtem představení.

Pavel Bártek, ředitel Beskydského divadla: “Dochází k takovému postupnému zmrtvýchvstání navzdory prázdninám, protože kromě covidových období, která nás úplně zmrtvila, tak jsme zároveň prodělali takovou rekonstrukční práci v částech divadla, do kterých návštěvník divadla nepřijde, ale která byla nutná ze statických důvodů. Takže teď už nastává jakýsi čas normálního provozu, který už je nachytán na začátek příští sezony.”

Ředitel divadla vyslovuje jedinou obavu, aby se všichni pravidelní diváci do svých sedadel vrátili. Předprodej předplatného začal v polovině června. Abonentních skupin je osm, včetně dvou pro děti a Klubu přátel hudby.

Pavel Bártek, ředitel Beskydského divadla: “Objeví se tu ve skupině A například opět klasická opera Prodaná nevěsta, tentokrát v podání opavského divadla, která byla nedávno úspěšně premiérovaná. A pak uvidíme třeba hvězdy Carmen Mayerovou a Terezu Kostkovou v představení na útěku. Ve skupině B například uvedeme moderní novou verzi opery Carmen v podání Barbory Hrzánové a Dagmar Peckové.”

Tomáš Dianiška a Divadlo Pod Palmovkou přivezou ve skupině B žhavou novinku “294 statečných.” Tento progresivní tvůrce se objeví i ve skupině P, kde uvede autorské představení “Špinarka”. Další skupina, D, nabízí například hudební představení v režii Ondřeje Havelky “Cesta kolem světa za 80 dní” a chybět nebude Radošinské naivné divadlo. Skupina S pro seniory obsahuje mimo jiné klasiku Karla Čapka “Matka” v podání Vršovického divadla Praha a komedii “Prokletí nefritového škorpióna” Woodyho Allena v provedení Slováckého divadla.

Jak bylo zmíněno v úvodu, provoz divadla už nebudou omezovat stavební práce, které zhruba rok probíhaly v části novodobé přístavby. Nejvíce zasáhly kanceláře, šatny a malý sál, kde musely být z důvodu narušení statiky budovy zpevněny stropní desky a v patře kanceláří postavena část nové nosné zdi.

Pavel Bártek, ředitel Beskydského divadla: “Šlo vyloženě o záchranné práce, kdy docházelo k narušení statiky a bylo třeba zpevnit stropy, podlahy, prostě celou konstrukci té budovy. V souvislosti s tím došlo k výměně oken ve dvou podlažích a jinak vlastně divák nějaké zlepšení nepozná, což je asi to nejsmutnější na celé nutné rekonstrukci. My bychom raději vkládali peníze do opravy sálů a jak vidíme všichni, asi už i fasád divadla, ale bylo třeba budovu nejprve zabezpečit staticky.”

Rekonstrukce přístavby vyšla na více než 20 milionů korun a plně ji hradil městský rozpočet.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy