Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínské gymnázium končí školní rok stoletých oslav

Novojičínské gymnázium končí školní rok stoletých oslav. Události uplynulých měsíců vyvrcholily Juniálem a předáním čestných občanství dvou mužů, kteří jsou s touto školou spjati.

Poslední den školního roku a pro novojičínské gymnázium i poslední den oslav 100. výročí založení. Studenti a pedagogové školy při této příležitosti připravili na náměstí Juniáles.

Zbyněk Kubičík, ředitel Gymnázia Nový Jičín: “Celý školní rok byl ve znamení těch oslav a dnes to vrcholí tím Juniálem, který má být takovou studentskou slavností, otevřením těch prázdnin, radostným vystoupením, které charakterizuje studenty naší školy.”

Vedle studentské veselice se ale odehrála ještě jedna událost. Čestnými občany Nového Jičína se staly dvě osobnosti spojené s gymnáziem. Profesor František Gregor, účastník protinacistického odboje, který v roce 1942 zahynul v koncentračním táboře, a generál Jaroslav Hlaďo, válečný letec stíhací perutě RAF, zemřel v roce 1990. Pamětní listy převzali jejich příbuzní.

František Gregor, syn Františka Gregora: “Táty si strašně vážím, naposledy jsem ho viděl, když mi bylo čtrnáct nebo patnáct let.”
Božena Hlaďová, manželka generála Jaroslava Hlaďa: “Dneska to uznání je veliká čest, jen je mi líto, že se toho muž nedožil.”

Doznívající jubileum gymnázia bude ještě v červenci připomínat výstava ve vestibulu radnice, která prezentuje i další osobnosti této školy - hrdiny a oběti 2. světové války.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy