Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mistr fotografie Jan Saudek vystavuje na Staré poště

Na Staré poště začala 1. července výstava velikána české fotografie Jana Saudka. Jeho snímky zaplnily výstavní galerii, schodiště budovy i kavárnu pod střechou.

Nechybí mezi nimi fotografie z jeho raného období, legendární snímky ze 70tých let nebo slavné stylizované fotografie žen. Výstavu, která je průřezem jeho tvorby, ale také doplňuje úplná novinka - Saudkovo grafické dílo.

Pavel Chmelík, galerista: “My se snažíme, aby ty výstavy byly děsně zajímavé, tak Jan Saudek někdy před rokem a půl udělal svou první litografii. A ta se jmenuje podle té legendární fotografie Marie č. 1. To jsou ty nádherné ženské rty, které patřily jeho třetí ženě, dnes už díky této fotografii patří všem. Můžu prozradit, zrovna včera jsem přivezl jeho poslední litografii, která je úplně nová, jmenuje se 120 kilometrů v hodině. to je také jedna z těch známých fotografií, kdy Jan Saudek sedí na závoře železničního přejezdu a kolem se prožene, profičí vlak.”

Dosud Jan Saudek tedy vytvořil 8 litografií a všechny už jsou instalovány na Staré poště.

Pavel Chmelík, galerista: “Já přeji všem návštěvníkům, aby si to užili, protože je to opravdu mimořádná událost a těším se na to. Jan, když jsme mu dělali první výstavu, tak měl 77 roků. Dnes má 87 let, takže i po těch deseti letech ty výstavy velmi velmi táhnou. A mám pocit, že jsme v takovém boomu a spousta lidí jakoby znovu objevuje tohoto velkého fotografa.”

Výstava Jan Saudek “87” bude v Novém Jičíně k vidění až do 21. srpna.

Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail