Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vítání prázdnin na Masarykově náměstí provázel studentský Juniáles

Poslední den školního roku byl pro gymnázium i posledním dnem oslav 100. výročí založení. Náměstí se tak kromě tradičního Vítání prázdnin stalo také dějištěm studentské oslavy Juniáles.

Oslava konce školního roku a současně studentského života - Junáles zdejšího gymnázia se stal letos součástí Vítání prázdnin. Škola dopolední slavnost uspořádala jako vyvrcholení oslav 100. výročí založení.

Zbyněk Kubičík, ředitel Gymnázia Nový Jičín: “Celý školní rok byl ve znamení těch oslav. My jsme je oficiálně zahájili už v listopadu, kde bylo takové slavnostní shromáždění ve škole a tím jsem to všechno odstartovali. A dnes to vrcholí tím Juniálem, který má být takovou studentskou slavností, otevřením těch prázdnin, radostným vystoupením, které charakterizuje studenty naší školy.”

Studenti si, jak tradice velí, určili svého krále a královnu Juniálesu, kteří se ujali vlády nad gymnáziem, tedy symbolicky na dva měsíce prázdnin.

Jiří Nehasil, studentský král: “Dostal jsem povinnost, že musím mít jakousi úvodní řeč. Vážím si toho, že jsem měl tu čest a snad jsem nějak moc nepoškodil pověst naší školy tímto.”
Iva Horniaková, studentská královna: “Celá ta akce je moc hezká, i studenti, kteří si zpočátku nemysleli, že to může být nějaké zajímavé, tak si to užívají.”
David Kocurek, královská ochranka: “Každá třída má deset minut na svůj program a může sebe jako třídu odprezentovat.”

Vedle studentské veselice se ale odehrála ještě jedna událost. Čestnými občany Nového Jičína se staly dvě osobnosti spojené s gymnáziem a ve vestibulu radnice byla zahájena výstava věnovaná dalším osobnostem gymnázia. K těmto událostem se vrátíme v samostatné reportáži.

Odpolední část Vítání prázdnin už se pak nesla v tradičním duchu a program byl tentokrát inspirován barvami.

Iva Pollaková, ředitelka MKS Nový Jičín: “Takže barevné léto, duhové léto, takto je postavený i program. jsou zde prvky barev, vody, různého malování, ozdob a jede to v krásném teplém až horkém počasí. Jedeme v tradičním stylu, začali jsme zpíváním písniček Václava Ptáčka, do kterého se zapojily děti z mateřských školek, pak pokračují workshopy a večer budou probíhat koncerty.”
Zuzana Rosová, RC Mozaika: “Protože se prázdniny vítají barevně, tak jsme vytvořili takový workshop, kde děti malují obraz. Prstovýma barvami nebo štětcem malujeme na plátno obraz a potom ho vystavíme. Samozřejmě nechybí ani malování na obličej.”
Michal Podžorný, ředitel SVČ Fokus Nový Jičín: Pro každé dítko, které se rozhodne soutěžit máme připravené tetování. Máme tady pět jednoduchých stanovišť, discgolf, střelba z nerf zbraně, deskové hry a další úkol zaměřený na paměť.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy