Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínští pákaři patří mezi špičku, své kvality chtějí ukázat na domácím závodě

Novojičínský klub armwrestlingu potvrdil, že stále patří mezi špičku. Na mistrovství České republiky vybojoval několik umístění v TOP trojce, včetně jedné zlaté medaile.

Tréninkové zázemí má armwrestlingový klub v posilovně zimního stadionu. Právě tady se během hodin přípravy zrodil poslední velký úspěch. Na červnové mistrovství republiky odsud vyrazila osmičlenná výprava a z Podivína přivezla 9 medailí, z toho i jeden republikový titul.

Jaromír Bělunek, trenér a předseda klubu Armwrestling TJ Nový Jičín: “Zlatou medaili získal z našeho klubu Adam Kiesseweter. Byl šikovný, konečně se do toho po dlouhé době dostal a už začíná sbírat medaile, mistrovství republiky to jen potvrdilo. Je dobrý a zaslouží si to.”

Mistrem republiky se stal junior Adam Kiesseweter na levou ruku v kategorii do 85 kilogramů, na pravou ruku bral stříbro.

Adam Kiesseweter, Armwrestling TJ Nový Jičín: “Na tu levou ruku jsem to tak cítil, ale na tu pravou musím ještě zapracovat. Chci v příštím roce obhájit jak na levou zlato, tak se pokusím získat zlato i na pravou. Věřím si, že mám v té ruce sílu a pomáhá mi v tom i škola. Já dělám opraváře zemědělských strojů s kovářstvím a na kovárně mi praxe pomohla zesílit zápěstí i prsty.”
Adam Kiesseweter, Armwrestling TJ Nový Jičín: “Já jsem s tím začal v roce 2018, přivedlo mě k tomu to, že jsem byla na školní soutěži, a od té doby mě to chytlo. Kdysi jsem dělal různé sporty, ale tady ten mě chytl asi nejvíce.”

Možnost zasáhnout do českého mistrovství republiky měl také ukrajinský junior Kostia Popfalushi, který trénuje s novojičínským týmem, a získal dva bronzy. Do klubu se po pauza také vrátila Pavlína Hamšíková a svou účast na šampionátu proměnila v 3. místo.

Jaromír Bělunek, trenér a předseda klubu Armwrestling TJ Nový Jičín: “Trénuje krátce, ale je vidět, že to nezapomněla. Ona má v sobě takovou přirozenou sílu a získala bronzovou medaili.”
Pavlína Hamšíková, Armwrestling TJ Nový Jičín: “Začala jsem nejprve boxovat a Jarda mi řekl, že když boxuju, mohla by mi jít i páka, že mám sílu, rychlost a výbušnost. Tak jsem zkusila jít na trénink, to bylo v roce 2018, kdy jsem vyhrála i mistrovství republiky. Potom jsem měla úraz, tak jsem chvilku vynechala, teď jsem se k tomu vrátila a měla jsem třetí místo v Podivíně.”

A v kategorii master přidal na republikové úrovni dvě stříbrné medaile, na levou i pravou ruku, také trenér Jaromír Bělunek.

Jaromír Bělunek, trenér a předseda klubu Armwrestling TJ Nový Jičín: “Možná to mohlo dopadnout trošku líp, ale z mistrovství Evropy mám pořád zranění levé ruky. Na té Evropě jsem hned na první zápas dostal Rumuna, který i tu ruku potrhal, i ta Evropa mohla dopadnout líp, já jsem tam skončil na čtvrtém místě.”

Nedávno získal novojičínský klub další posilu, přestoupila zde Monika Slováková, jedna z nejlepších pákařek v republice, a ta mezi ženami doplnila novojičínskou sbírku medailí o dvě stříbrné.

V létě čeká pákaře světový pohár na Slovensku v Dobré vodě, a 16. července domácí klání Novojičínská tlapa ve Středisku volného času Fokus.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyMAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 23 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

MAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 26 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 23 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail