Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stavbu autobusových zastávek v Novém Jičíně podpořila dotace

Do října letošního roku potrvá stavba dvou autobusových zastávek v Novém Jičíně v lokalitě Bocheta. Cestující tu nejen počkají na svůj spoj pod střechou, ale také bezpečněji přejdou silnici, a to po novém přechodu pro chodce.

Stavba dvou nových autobusových zastávek na ulici Císařská na Bochetě v Novém Jičíně začala v květnu a potrvá do října. Do té doby musí řidič při jízdě do Loučky a zpět počítat s dopravními omezeními, provoz je zde sveden do jednoho pruhu

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Kromě v vlastních autobusových zastávek a nástupišť vzniknou navazující chodníky, přechod pro chodce, veřejné osvětlení a budou vysazeny čtyři nové stromy. Celkové náklady této akce činí šest a půl milionu korun přičemž se městu podařilo získat dotaci ve výši 2, 8 milionu korun z ministerstva pro místní rozvoj prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu.”

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “V minulosti tady občané města vystupovali přímo na krajnici nebo do příkopy, což už v dnešní době není možné. Město vlastní v současné době přes padesát autobusových zastávek. V současné době se realizuje ještě zastávka U partyzána v místní části Žilina.”
Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Kde se taktéž podařilo městu získat dotaci z ministerstva pro místní rozvoj, která činí devadesát procent uznatelných nákladů.”

Kromě těchto dvou staveb probíhá také projekční příprava dalších tří autobusových zastávek v místních částech Žilina a Straník a na ulici Riegrova.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy