Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na dotace do sportu, kultury a třeba sociální oblasti dá Nový Jičín zase o něco více peněz

Nový Jičín v příštím roce rozdělí v dotačních programech o téměř 5 milionů korun více než letos. Celková částka na podporu například sportu, kultury a sociální oblasti bude více než 30 milionů korun.

Objem finančních prostředků z rozpočtu Nového Jičína, který podpoří programové dotace pro rok 2023, schválilo zastupitelstvo na své poslední schůzi. Částka je vyšší, než jakou město v dotačních programech rozděluje letos, což je 26 milionů korun.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Celkový objem finančních prostředků, který zastupitelstvo schválilo vyčlenit na tuto oblast je 30, 8 milionů korun, což je zhruba o 4,8 milionu více než v roce 2022. Reagujeme zejména na situaci týkající se všeobecného zdražování a inflace, že provozní náklady rostou.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Jedná se o podporu sportu, kultury, sociálních služeb, životního prostředí a podporu pro zachování kulturních památek. Nejvyšší nárůst objemu finančních prostředků je v oblasti sociální, kde dochází k navýšení z 6, 5 milionu korun na 8,4 miliony.”

Na sport bude město přispívat částkou 18 milionů korun. Co se týče podpory sportu, ještě letos radnice pomůže tělovýchovné jednotě s rekonstrukcí hřiště s umělou trávou. Jeho oprava vyjde na 12 milionů korun, většinu zaplatí státní dotace.

Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Město tedy bude financovat 3, 9 milionu korun, zbytek pokryje dotace od Národní sportovní agentury.”

Nového umělého povrchu se tak fotbalisté dočkají na podzim.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy