Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nové zastávky na Bochetě budou hotovy v říjnu

Do října letošního roku potrvá stavba dvou autobusových zastávek na Bochetě. Po jejím skončení tu také cestující bezpečněji přejdou silnici po novém přechodu pro chodce.

Stavba dvou nových autobusových zastávek na ulici Císařská na Bochetě začala v květnu a potrvá do října. Do té doby musí řidič počítat s dopravními omezeními, provoz je zde sveden do jednoho pruhu

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Kromě v vlastních autobusových zastávek a nástupišť vzniknou navazující chodníky, přechod pro chodce, veřejné osvětlení a budou vysazeny čtyři nové stromy. Celkové náklady této akce činí šest a půl milionu korun přičemž se městu podařilo získat dotaci ve výši 2, 8 milionu korun z ministerstva pro místní rozvoj prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu.”

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “V minulosti tady občané města vystupovali přímo na krajnici nebo do příkopy, což už v dnešní době není možné. Město vlastní v současné době přes padesát autobusových zastávek, tyto dvě přibydou v letošním roce. V současné době se realizuje ještě zastávka U partyzána v místní části Žilina.”
Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Kde se taktéž podařilo městu získat dotaci z ministerstva pro místní rozvoj, která činí devadesát procent uznatelných nákladů. Kromě těchto dvou staveb probíhá projekční příprava dalších tří autobusových zastávek, v místní části Žilina je to ještě zastávka u požární zbrojnice, dále v místní části Straník a na ulici Riegrova u bývalého autobazaru.”

Zmíněná zastávka U Partyzána v Žilině, na které už stavební firma pracuje, bude mít také nové osvětlení a rovněž k ní povede navazující chodník.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy