Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na táboře Fokusu bylo každé dítě sportovní hvězdou

Příměstské tábory Střediska volného času Fokus nabízí dětem během léta pohybové i tvořivé vyžití. My jsme zamířili na turnus s názvem Hvězdný sportovní týden, který měl základnu v hale ABC.

Nedílnou součástí prázdninového života novojičínských dětí jsou tábory pořádané Střediskem volného času Fokus. To připravilo na letošní léto 6 pobytových a dokonce 17 příměstských táborů.

Pavel Sedlář, SVČ Fokus: “Jako Středisko volného času Fokus máme pokryté celé prázdniny. Dneska se nacházíme v hale ABC, kde má základnu Hvězdný sportovní týden. Celý týden sportujeme, chodíme i na procházky, vedeme děti ke sportu. Ale není to o výkonu, je to o tom, aby si děti vyzkoušely různé sporty a třeba jednou díky tomu začaly pravidelně sportovat. Začali jsme discgolfem., hrajeme vybíjenou, metanou, oblíbené jsou nerfky, kuželky, fotbal, pokládanou, různé hoňky a týmové hry.”
účastníci tábora: 
“Hráli jsme discgolf, to se mi líbilo, nerfky a budeme hrát ještě metanou.”
“Hodně ráda sportuju.”
“Jsme tu, protože mám rád sportování.”
“Líbil se mi fotbal.”
“Mám tu hodně kámošů, hodně běháme, sportujeme, baví mě i rozcvičky.”
“Na táboře se mi nejvíce líbí, jak tady sportujeme, většinou si zahrajeme vybíjenou, někdy nerfky.”
“Baví mě to tady, běháme, chodíme ven, je to tady prostě dobrý.” 
Pavel Sedlář, SVČ Fokus: “Musím říct, že tábor je plný a všichni jsou sportovci. Není tady ani jedno dítě, které by nerado sportovalo, což jsem rád. Děti chtějí a to je to hlavní, je to výborná práce s nimi, protože je to baví.”

Další příměstské tábory pořádané Fokusem jsou zaměřené třeba na tanec, florbal nebo tvoření. Oblíbené jsou všestranné Letní fičáky.

Pavel Sedlář, SVČ Fokus: “Příměstské tábory jsou hodně oblíbené, ale po pravdě máme naplněné i pobytové tábory. Příměstský tábor, to je taková hra, děti ráno přijdou v osm hodin, ve čtyři hodiny odcházejí. Pobytový tábor, to je jiná zodpovědnost. tam se o děti musíte postarat jako své vlastní děti.”

Pár volných míst na táborech Fokusu ještě je, informace jsou na webu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy