Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Má sto let, v noze střepiny a nejraději pracuje na zahradě

Vzácné životní jubileum, rovných 100 let, oslavila Marie Jakůbková žijící v části Nového Jičína - Kojetíně. Jako recept na dlouhověkost doporučila pohyb, stále ráda pracuje na zahradě.

Stoletá Marie Jakůbková se v novojičínské části Kojetín narodila 18. července 1922 a žije zde celý svůj život. Vitální ženě přišli v den narozenin popřát i představitelé města a pracovníci okresní správy sociálního zabezpečení.

Marie Jakůbková, oslavenkyně: “Mne drží, při tom mém zdraví, kolik ho ještě mám, pohyb. jak se nepohybuju, je mi zima i v létě. Já mám půl měřice zahrady a to všechno já uklízím.”

Dům, ve kterém původně v Kojetíně Marie Jakůbková žila, zasáhla na konci 2. světové války letecká bomba. Tehdy třiadvacetiletá žena byla zraněna, do těle se jí dostaly střepiny, památku na to má dodnes.

Marie Jakůbková, oslavenkyně: “Já mám střepiny v obou nohách od války, když už nemůžu, tak si musím kleknout a všechno dělám na kolenou. Ano, bomba nám rozbila chalupu, když jsem měla třiadvacet roků.

Na svět přivedla paní Marie dva syny, těší se ze tří vnuček a 6 pravnoučat. Vdovou je 21 let.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Paní Jakůbková je skvělá dáma, která má smysl pro humor a myslím si, že dalších dvacet se tu s námi určitě dožije.”

Alena Štoudková, ředitelka OSSZ Nový Jičín: “Jsme rádi, že jsme dnes mohli navštívit paní Marušku, která je čiperná a z těch stoletých, na které chodíme, tak působí velmi pozitivním dojmem po psychické i fyzické stránce.”

V novojičínském okrese letos eviduje správa sociálního zabezpečení 13 stoletých lidí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy