Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město zatepluje poslední dva bytové domy v Loučce

Město pokračuje v revitalizaci svých bytových domů. V současné době probíhají stavební práce na dvou panelových budovách v Loučce. Zhruba z jedné třetiny by je měla zafinancovat dotace.

Novojičínská radnice už několik let v řadě za sebou postupně revitalizuje bytové domy ve svém vlastnictví. V minulých letech se podařilo opravit a zateplit fasády panelových domů na ulicích Luční, Zborovská, Revoluční a Na Lani.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “V letošním roce probíhá revitalizace posledních dvou velkých bytových domů ve vlastnictví města na ulici Jičínská čísla 272 a 275. Stavby začaly v květnu letošního roku. U jedné ze staveb došlo k posunu předání staveniště, neboť vítězná firma ve veřejné zakázce odmítla podepsat smlouvu, čili oslovili jsme druhého v pořadí. Nyní už obě stavby běží a měly by být v listopadu dokončeny.”

Oba domy budou mít novou zateplenou fasádu a střechu, vyměněna budou sklepní okna a vchodové dveře. Cílem je nejen kvalitnější bydlení pro lidi, ale také energetické úspory. V obou domech je dohromady 99 bytů.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Podle energetického auditu, který byl zpracován, by úspora energií po zateplení měla být čtyřicet až padesát procent.”

Cena za opravy obou domů je zhruba 27 milionů korun bez daně. Městu se tyto náklady podařilo částečně snížit, a to díky získání dotace z Ministerstva pro místní rozvoj z Integrovaného regionálního operačního programu. Maximální možná výše této podpory 31 a půl procenta z celkových nákladů.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “I v kontextu toho, že dotační program z IROPu v letošním roce končí, tak byla poslední možnost získat na tyto stavby dotaci.”

Panelové domy na ulici Jičínská jsou tak poslední velké bytové domy ve vlastnictví města, které ještě nebyly revitalizovány a došlo na ně v letošním roce.

Nahlásit chybu


K tématu