Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Portál občana už má i Nový Jičín, usnadní komunikaci s úřadem

Nový Jičín pokračuje v podpoře chytrých technologií a podobně, jako například nedávno Karviná, spustil Portál občana města. Jedná se o webovou aplikaci, která lidem usnadní komunikaci s úřadem.

Rychlejší a efektivnější řešení životních situací bez nutnosti návštěvy úřadu. To je v jednoduchosti funkce Portálu občana města, webové aplikace, kterou teď spustila i novojičínská radnice.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Je to takový další krok ve snaze zjednodušit občanům přístup na městský úřad. Po té, co jsem zavedli možnost online přihlášení na městský úřad před dvěma lety a nedávno také i QR platbu za odpad, tak toto je další krok, který to ještě zjednoduší a zpřehlední.”

Nová aplikace tedy slouží pro běžnou komunikaci občanů s úřadem elektronicky. Informace, ke kterým se dříve dostávali prohledáváním webu města, teď najdou pod jedním odkazem a k tomu s několika vylepšeními.

Zdeněk Petroš, vedoucí Odboru organizačního, MěÚ Nový Jičín: “Najdou zde řadu zajímavých věcí, jako je možnost platby prostřednictvím platební brány, informace ohledně činnosti úřadu, jsou zde formuláře. Je zde veřejná a neveřejná část, u té neveřejné části mohou i podat i podání přes e-podání. Důležité je, že se mohou do toho systému přihlásit přes bankovní identitu.”

Přes Portál občana mohou lidé například zaplatit poplatky za odpady nebo se dostat na klikací rozpočet města. Odkaz na Portál občana je na webu města s tím, že se bude bude dále rozvíjet, například doplňováním o další nejžádanější formuláře.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyMAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 23 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

MAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 26 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 23 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail