Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sílu paží mužů i žen prověřila Novojičínská tlapa

Sílu paží mužů, žen i juniorů prověřil závod Novojičínská tlapa. Pořádal jej zdejší armwrestlingový klub. Závod byl součástí české extraligové soutěže

Pátý ročník Novojičínské tlapy pořádal ve Středisku volného času Fokus novojičínský armwrestlingový klub. Závod je zařazený do české extraligové soutěže. Pákaři, kteří se sjeli z celé republiky, mohli i zde bojovat o kvalifikaci na mistrovství Evropy a světa.

Jaromír Bělunek, trenér a předseda klubu Armwrestling TJ Nový Jičín: “Novému Jičínu se dneska daří, každý z našeho klubu zatím postoupil do finále, což je fajné. Tahle soutěž je další prověrkou před dalšími zápasy, které nás čekají. Za 14 dní jedeme do Dobré vody na Světový pohár. Tam pojedeme asi v celém složení našeho týmu a pak už mě čeká mistrovství světa v Turecku v Antalyi, na což se moc těším.”
Stanislav Číp, rozhodčí, AWK Životice u Nového Jičína: “Tato soutěž se započítává klasicky, první místo deset bodů a tak dále, započítává se do soutěží české republiky.”

Na světový šampionát se připravuje také domácí junior Adam Číp, který na Novojičínské tlapě působil v roli závodníka i rozhodčího.

Adam Číp, AWK Životice u Nového Jičína: “Jde to hezky, zatím všechny zápasy na levou ruku v juniorech i v mužích, jsem ve finále bez prohry. Dneska mě čeká ještě pravá ruka, snad se to také povede, a v srpnu mě čeká mistrovství světa, které se koná v Turecku. Snad se to podaří skrz finance, abych tam jel.”

Novojičínská tlapa se tedy vydařila zejména i místním závodníkům, pořadatelé si tak jen mohli povzdechnout nad menší účastí, kterou ovlivnil prázdninový termín konání. V minulosti ji pořádali třeba na podzim nebo v červnu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy