Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Cyklostezka Koleje získává nové metry směrem k městu

O prodloužení cyklostezky Koleje k bývalému vlakovému nádraží se ve městě hovořilo několik let. Před pár týdny stavba začala. Trasa, která bude sloužit cyklistům i chodcům, bude hotova na podzim.

Stavební práce vedoucí k prodloužení cyklostezky Koleje o 326 metrů směrem k bývalému hornímu nádraží začaly na konci června. Realizaci projektu předcházelo vykoupení bývalého železničního areálu do majetku města. Radnice o to správu železničních cest požádala v roce 2018, koupě se podařila v roce 2020.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Bude to společná stezka pro cyklisty a chodce s asfaltovým povrchem, součástí bude 14 bodů veřejného osvětlení, přejezd pro cyklisty, místo pro přechází a součástí jsou sadové úpravy, výsadba 48 nových stromů.”

Stavba bude hotova v říjnu. Celkové náklady jsou zhruba 3,6 milionu korun bez daně.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Přičemž na projekční přípravu jsme získali dotaci zhruba 230 tisíc korun z Moravskoslezského kraje, z dotačního programu podpora rozvoje turistiky. Také jsme podali žádost o dotaci na Státní fond dopravní infrastruktury, rozhodnutí zda dotaci získáme či nikoliv budeme znát v srpnu.”

Tento příspěvek na samotnou výstavbu nového úseku cyklostezky by mohl být ve výši zhruba 2 milionu korun.

V další etapě revitalizace celého prostoru nádraží, který by měl být ve výsledku relaxačně sportovním areálem, by zde měl vzniknout pumptrack a oddechový prostor pro cyklisty. V nádražní budově město opraví byty a v přízemí zůstane komerční prostor. Přibude zde parkoviště.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Snahou města je rozšířit cyklodopravu v místních částech, ale u v centru města. Další stavbou, kterou budeme v brzké době realizovat, která je dneska v projektové fázi, bude stavba cyklostezky na ulici Bohuslava Martinů. Zde bude opět snahou vymístit cyklodopravu mimo místní komunikace.”

Při přesunu městem pomáhají cyklistům také cyklopruhy, ty vedou od roku 2017 po Palackého ulici směrem od Loučky k autobusovému a vlakovému nádraží, a také například po části Komenského ulice.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy