Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tábor, který novojičínské děti baví a pomůže s jejich starostmi

Část prázdnin mohly některé novojičínské děti prožít jako v Hollywoodu. Takový byl námět tábora, který pořádalo město. Nešlo ale jen o letní zábavu, účastníky pobytu doporučil orgán sociálně-právní ochrany dětí.

Táborová základna ve Skalici na Frýdecko-místecku se na deset dnů proměnila ve slavný Hollywood. Na letní pobyt s podtitulem Cesta filmovým chodníkem slávy tu vycestovalo 24 dětí z Nového Jičína, které jsou v péči orgánu sociálně-právní ochrany dětí.

Kateřina Melicharová, vedoucí tábora, Centrum sociálních služeb Ostrava: “Vždycky ráno vyhlásíme nějaké téma filmu, třeba komedie, horory nebo dobrodružný, a děti večer v týmech předvedou nějaké scénky.”
účastníci tábora: 
“Předevčírem večer jsme byli na výšlap a šli jsme zpátky s vysílačkami, je to tady prostě skvělé.”
“Líbí se mi, že můžeme spát pod širákem.”
“Můžeme se jít ochladit do řeky a je tu plno zábavy.”

Součástí tábora jsou ale také aktivity, které na běžných pobytech nebývají.

Daniela Susíková, vedoucí Odboru sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín: “Ten tábor vnímáme jako součást sociální práce s dítětem a rodinou, má i určitou terapeutickou náplň. Jsou zde k dispozici psychologové, sociální pracovníci a jsou tu k dispozici dětem.”

Tábor je financován z rozpočtu Nového Jičína s podporou sponzorského daru ve výši 50 tisíc korun.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Samozřejmostí je i příspěvek rodiny který je v dané výši symbolický, ale i rodina přispívá na pobyt svých dětí.”

Pro město Nový Jičín zajišťuje tento tábor Centrum sociálních služeb Ostrava.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy