Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínští senioři si hlasováním rozhodli, kam pojedou na zájezd

Novojičínští senioři si mohli vybrat, kam pojedou v září na zájezd. Studenti oboru cestovní ruch střední školy Educa připravili tři cílové lokality, o té vítězné rozhodlo hlasování.

Nápad uspořádat zájezd pro seniory vznikl v Novém Jičíně jako jedna z aktivit projektu Vitální senior, který připravil odbor sociálních věcí. Tři varianty výletu s různými cíli cesty zpracovali studenti oboru cestovní ruch Střední odborné školy Educa. O vítězi rozhodla anketa.

Daniela Susíková, vedoucí odboru sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín: “Hlasovalo nám 130 novojičínských seniorů, hlasování proběhlo v měsíci červnu a vyhrál zájezd Cesta za vůní Hané.”
Rozálie Mitačová, studentka SOŠ Educa: “Naplánovali jsme jim hrad Bouzov, v Litovli budou moci ochutnat pivo a v Lošticích tvarůžky. Zájezd jsme nazvali Cesta za vůní Hané.”

Zájezd je určen seniorům starším 65 let, kapacita je 40 osob. Přihlásit se bude možné od počátku září.

Daniela Susíková, vedoucí odboru sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín: “Přihlašování bude probíhat od 1. do 12. září. Podrobné informace ke způsobu přihlašování budou na konci srpna zveřejněny na webových stránkách města s tím, že tak, jak se senioři budou přihlašovat, tak se budou obsazovat místa v autobuse do vyčerpání celé kapacity.”

Na zájezd, který mají senioři zdarma, hrazen je z rozpočtu města, vyrazí v úterý 20. září. Průvodci zájezdu budou všichni studenti Educy z oboru cestovní ruch, kteří návrhy zájezdů připravovali.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy