Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kino letos připravilo dva týdny letní filmové pohody

Příznivci filmů promítaných pod večerní oblohou se v Novém Jičíně mohli i letos těšit na provoz letního kina. V zahradě Nového slunce funguje na přelomu července a srpna dva týdny.

Atmosféru letního biografu si díky nafukovacímu plátnu, které kino zakoupilo v roce 2016, mohou Novojičínští užít od pondělí 25. července do neděle 7. srpna. Venkovní filmová podívaná tak nabízí 14 snímků.

Marek Grussmann, vedoucí kina Květen: “Snažili jsme se vybírat české filmy, protože ty mají úspěšnost z hlediska počtu diváků i v kině Květen, a dále jsme vybírali komedie a letní filmy. Také jsme se snažili zařadit některé pohádky, jako bylo Tajemství staré bambitky 2 nebo Úžasňákovi 2. A z těch náročnějších filmů máme příští týden Stínohru.”

Z prvních promítacích dní sklidil největší úspěch český film Známí neznámí, kdy lavičky v hledišti zaplnilo více než 220 diváků.

Marek Grussmann, vedoucí kina Květen: “Hlavně záleží na počasí, když je hezké počasí, jako bylo v pondělí, tak to byla paráda. To bylo opravdu přes dvě stě lidí. Je výhoda i toho areálu, zahrada Nového slunce má už tak svou atmosféru, je tady taková uvolněná nálada, má to prostě něco do sebe.”

Některé návštěvníci tedy cíleně vyrážejí za svými oblíbenými filmy, jiní si zkrátka chtějí užít léto a venkovní prostředí.

návštěvníci: 
“Půl na půl, asi i podle toho, co se zrovna i hraje.”
“Většinou s přáteli něco podnikáme, filmy máme rádi a dívat se na film venku, to je pěkná atmosféra.”
“Napadlo nás to náhodou, že tady můžeme zajít, a je teplo a je to dobrý český film.”
Marek Grussmann, vedoucí kina Květen: “Každý den musíme znovu nafouknout plátno, aby ho v noci neodnesl vítr, musíme nanosit lavičky, bedny, zapojit to všechno, znovu odzkoušet, připravit projektor a každý den je pro nás nové promítání, každý den je stejný, jen se mění filmová nabídka.”

Začátek představení je vždy ve 21 hodin. V případě deště se projekce přesouvá pod střechu do kina Květen.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyMAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 26 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 23 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

MAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 23 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail