Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sportovci v Novém Jičíně vyběhnou na nový umělý trávník

Fotbalové hřiště s umělým povrchem v Novém Jičíně v těchto týdnech brázdí těžká technika. Tělovýchovné jednotě se podařilo získat potřebné finance a mohla tak začít výměna vysloužilého trávníku.

Fotbalové hřiště s umělým povrchem bylo v Novém Jičíně, na místě původního škvárového, otevřeno v roce 2005, vydrželo 17 let.

Jiří Hrachovec, předseda TJ Nový Jičín: “Už byly v konci jeho životnosti problémy, protože trávník musí mít certifikát od fotbalové asociace a ten už jsme získávali velmi těžko.”

Rekonstrukce povrchu mohla začít letos v létě, tělovýchovné jednotě se podařilo získat dotaci Národní sportovní agentury ve výši 7, 3 milionu korun i podporu novojičínského rozpočtu.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Zastupitelstvo města na svém červnovém zasedání schválilo finanční podporu ve formě dotace z rozpočtu města pro tělovýchovnou jednotu ve výši 3, 9 milionu korun.”
Jiří Hrachovec, předseda TJ Nový Jičín: “Rekonstrukce hlavní plochy spočívala v demontáži původního trávníku, upravily se podkladové vrstvy, které jsou nové. Na ně přijde položit trávník čtvrté generace, který je kvalitativně za těch 17 let úplně někde jinde.”

Součástí projektu je také výměna osvětlení za LED technologie, stavební úpravy opěrných zídek a hřiště bude osazeno novými brankami. Práce skončí s nástupem října.

Nahlásit chybu


K tématu