Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Novém Jičíně bude kandidovat nová koalice čtyř stran

O obsazení novojičínského zastupitelstva usiluje devět politických stran a subjektů. Je mezi nimi také nová čtyřkoalice - respektive k zavedené spolupráci Strany zelených, TOP 09 a STAN se nově přidali Piráti.

Společnou kandidátku do komunálních voleb v Novém Jičíně, kterou tvoří Strana zelených, TOP 09, STAN a Piráti, představila čtyřkoalice na Nádvoří Václava Havla.

Ondřej Syrovátka, lídr Strany zelených, Nový Jičín: “My s tou spoluprací už máme zkušenosti z minulého volebního období. Rád bych zdůraznil, že naše kandidátka je složená z osobností, které se už nějakým způsobem o rozvoj Nového Jičína zasloužily. Je tam například senátor, členové rady města, ředitel divadla, ředitelka kulturního domu v Kopřivnici, podnikatelé, právníci, ale jsou tam také mladí lidé, kteří mají nové nápady.”

Prioritami volebního programu koalice jsou veřejný prostor, doprava, informační technologie, životní prostředí, školství a kultura.

Martin Gazda, lídr TOP 09, Nový Jičín: “My vidíme největší příležitost, paradoxně, v docela negativní věci, a to je odliv občanů z Nového Jičína. Věříme tomu, že to řešení je relativně jednoduché, dostupné bydlení, dobrá práce a atraktivní město pro život.”
Andrej Droščín, lídr Pirátů, Nový Jičín: “Chceme dbát na udržitelný cestovní ruch, mimo jiné se zaměříme na rozvoj cykloturistiky a gastroturistiky.”
Petr Brandejs, lídr STAN, Nový Jičín: “Kulturní dům, jehož dostavba se zasekla. V našem volebním programu jsou tři cesty, jak z toho ven. Tak je potřeba rychle to promyslet.”
Lucie Jančařiková, kandidátka Strany zelených, Nový Jičín: “Oblast mého zájmu je životní prostředí. Chceme Nový Jičín ještě více zelenější, přívětivější a udržitelnější nejen pro nás, ale pro generace následující.”

Veřejnosti se čtyřkoalice představí 3. září na Skalkách.

Nahlásit chybu


K tématu
Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail