Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Cestu mezi novojičínskými místními částmi uzavře oprava

Silnice, která spojuje dvě novojičínské místní části, Kojetín a Straník, bude deset týdnů zavřená. Ve druhé polovině září začne její dlouho plánovaná oprava. Celý úsek bude nutné objíždět.

Úzká klikatá cesta vedoucí krajinou mezi Straníkem a Kojetínem byla v minulosti klidnou spojnicí mezi těmito dvěma místními částmi Nového Jičína. V posledních asi deseti letech je její využití daleko intenzivnější, což se projevilo na stavu komunikace - narušily ji propadlé krajnice a díry.

Lubomír Zrník, předseda osadního výboru v Kojetíně: “Ta silnice už je opravdu ve velmi špatném stavu, řekl bych, že i v havarijním. I z bezpečnostního hlediska jsou ty parametry té silnice špatné. Hrozí tam i kolize, buď při míjení vozidel nebo i s cyklisty.”
Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Cesta je dlouhodobě ve špatném stavu, a byl to i dlouhodobý požadavek Osadního výboru místní části Kojetín. Silnice má propadlé krajnice a celkově špatný povrch. V určitých částech bude i rozšířena a budou vybudovány i výhybny. Součástí akce je i zajištění odvodnění povrchu této komunikace.”

Oprava cesty začne ve druhé polovině září, potrvá deset týdnů a bude stát 4, 6 milionu korun bez daně. Opravovat se bude nejhorší část úseku o délce 400 metrů, uzavřena kvůli tomu bude ale celá silnice mezi Kojetínem a Straníkem které je dlouhá necelé dva kilometry. Podrobné informace o objízdných trasách budou zveřejněny na novojičínském webu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy