Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín na slavnosti zaplaví námořníci a skauti

Letošní městskou slavností budou rezonovat novojičínští rodáci - zkušení mořští vlci, a vedle nich století skauti. Slavnost se koná tento pátek a sobotu, centrem dění bude Masarykovo náměstí a jeho okolí.

Termín letošní slavnosti města je stanoven na pátek a sobotu 9. a 10. září. Slavnost má dvě nosná témata - tím hlavním jsou Novojičínští na vodě.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Toto téma jsme vybrali právě proto, že novojičínští rodáci toto město velmi proslavili a mají úzkou vazbu na námořnictví 19. a 20. století. Jeden z rodáků se například proslavil tím, že byl u objevení nejsevernější země naší zeměkouli.”
Iva Pollaková, ředitelka MKS Nový Jičín: “Jsme rádi, že po dvou letech se opět setkáme na novojičínském náměstí v rámci slavnosti města, která bude zaměřena bude dýchat vodou, mořem, piráty, námořníky, bude tady velký přístav a pirátská loď. Na toto všechno se mohou návštěvníci těšit v sobotu.”

Druhým tématem slavnosti bude 100 let skautingu v Novém Jičíně. Oba hlavní motivy připomenou výstavy na Staré poště a v Návštěvnickém centru.

Iva Pollaková, ředitelka MKS Nový Jičín: “V parku Žerotínského zámku bude program, který zajišťují skauti v rámci 100. výročí založení skautingu v Novém Jičíně. A dále tam budou také vodní atrakce pro děti, aquazorbing, lodičky a vše bude zdarma Novinkou je to, že slavnostní průvod bude pouze jeden, a to v 15 hodin, kdy projdou všichni zúčastnění přes Masarykovo náměstí, pozdraví se a představí se návštěvníkům.”

Do průvodu se tradičně zapojí novojičínské základní školy, které budou mít na náměstí i své workshopy, a také Středisko volného času Fokus nebo Rodinné centrum Mozaika. Přidat se ale může kdokoliv, veřejnost může pro účast v průvodu využít půjčovnu kostýmů, která bude v kině Květen otevřena ve dnech 6. až 8. září od 14 do 17:30 hodin. Lidé se také mohou zapojit do soutěž O nejoriginálnější klobouk slavnosti na téma vody a moře.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Během slavnosti bude zpřístupněna řada památek v Novém Jičíně, mezi nimi Žerotínský zámek, Laudonův dům, Stará pošta. Po oba dva dny bude probíhat na náměstí jarmark. Jako každoročně nebudou chybět koncerty.”

Páteční večer nabídne od 19 hodin Ondřeje Rumla a Dalibora Jandu. Hlavní hudební program druhého dne pak začne v 18. hodin vystoupením balkánského orchestru Džambo Aguševi, dále písničkáře Pokáče a po světelné show a laser mappingu před 22. hodinou skupinu Jelen. 

A ještě několik organizačních informací: v sobotu 10. září budou jezdit mimořádné autobusové spoje do místních částí a okolních obcí, na celém území města bude parkování zdarma. V pátek od 18 hodin a v podstatě celou sobotu bude zcela uzavřen vjezd na Masarykovo náměstí. Veškeré informace jsou na webu slavnostmestanj.cz. Po oba dny bude na náměstí u hlavního pódia také informační stánek.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy