Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Silnice mezi Kojetínem a Straníkem bude deset týdnů zavřená

Silnice, která spojuje dvě místní části, Kojetín a Straník, bude deset týdnů zavřená. Ve druhé polovině září začne její dlouho plánovaná oprava. Celý úsek bude nutné objíždět.

Úzká klikatá cesta vedoucí pěknou krajinou mezi Straníkem a Kojetínem byla v minulosti klidnou spojnicí mezi dvěma místními částmi, v posledních asi deseti letech je její využití daleko intenzivnější, což je vidět i na značkách projíždějících aut, často se zlínskou SPZ.

Lubomír Zrník, předseda osadního výboru v Kojetíně: “My to vnímáme tím způsobem, že v roce 2009, kdy byly bleskové povodně, kdy Bludovice, Životice u Nového Jičína byly pod vodou a nedalo se dostat, tak tuto silnici využívali lidé, kteří jezdili buď na Valmez nebo přijížděli naopak z Valmezu, kdy nemohli do Nového Jičína projekt, tak jezdili tudy. Samozřejmě i v dnešní době, kdy ta technika pokročila a jsou využívány ty GPS navigace, tak pokud si někdo zadá nejkratší cestu, tak ho to tady navede.”

Větší frekvence vozidel se logicky podepsala i na stavu komunikace.

Lubomír Zrník, předseda osadního výboru v Kojetíně: “Ta silnice už je opravdu ve velmi špatném stavu, řekl bych, že i v havarijním. I z bezpečnostního hlediska jsou ty parametry té silnice špatné. Hrozí tam i kolize, buď při míjení vozidel nebo i s cyklisty. Je to nepřehledné, těžko se tady dá vyhýbat, jsou tu úzká místa, takže předpokládám, že součástí té opravy komunikace budou i nějaké výhybny.”
Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Cesta je dlouhodobě ve špatném stavu, a byl to i dlouhodobý požadavek Osadního výboru místní části Kojetín. Silnice má propadlé krajnice a celkově špatný povrch. V určitých částech bude i rozšířena a budou vybudovány i výhybny. Součástí akce je i zajištění odvodnění povrchu této komunikace. Oprava by měla trvat deset týdnů od předání staveniště a celková cena je zhruba 4, 6 milionu korun bez DPH.”

Rekonstrukce cesty mezi Kojetínem a Straníkem začne v průběhu září. Stavební firma přebere staveniště do 12. září, do následujících deseti dnů má stavbu zahájit. Opravovat se bude nejhorší část úseku o délce 400 metrů, uzavřena kvůli tomu bude ale celá silnice mezi Kojetínem a Straníkem které je dlouhá necelé dva kilometry. Podrobné informace o objízdných trasách budou zveřejněny na novojičínském webu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy