Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nájemce startovacích bytů v Novém Jičíně určil los

Rekonstrukce domu K Archivu v Novém Jičíně na startovací byty pro mladé lidi skončí v říjnu. Nicméně některé byty už teď mají své budoucí nájemce. Určilo je losování.

Startovací byty pro mladé lidi buduje novojičínská radnice v domě na ulici K Archivu. Po více než roce se stavební práce chýlí ke konci. 39 nových bytů 2+kk bude hotovo na přelomu října a listopadu. Už v létě vyhlásila radnice nabídkové řízení na jejich obsazení. Uzávěrka byla 5. září.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Celkem se se šlo 66 obálek, které projdou losováním a posuzováním žádostí. Kritériem je, že žadatel musí být ve věku do 35 let a musí být ekonomicky aktivní. Maximální doba nájmu bude čtyři roky, doba nájmu je uzavíraná na jeden rok s možností opakovaného prodloužení.”

Otevírání obálek a losování probíhalo ihned v den uzavření nabídkového řízení v aule radnice a bylo veřejné.

účastníci nabídkového řízení: 
“Je to super vstup do začátku života, dnešní nájmy jsou velice drahé, takže od města dobrý krok.”
“Určitě jsme to přivítali, dneska sehnat byt je těžké, zvláště když jsme mladí a peněz moc není a nájmy jsou vysoké. Toto je pro nás pomoc.”

Nájemné startovacích bytů je ve výši zhruba 80 procent tržního nájmu, lidé tak budou platit měsíčně do pěti a půl tisíce korun bez energií.

Po prvním kole losování má své potenciální nájemce 31 bytů, jejich přidělení musí schválit rada města. Na zbývající byty bude vyhlášeno druhé kolo nabídkového řízení. Bydlet v domě K Archivu začnou lidé od 1. ledna 2023.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy