Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínská Žilina se dočkala, má svůj spolkový dům

Žilina byla poslední z pěti novojičínských místních částí, která neměla svůj prostor pro schůzky osadního výbor a různých společenství. Teď tu byl otevřen spolkový dům. Vznikl rekonstrukcí bývalé čističky odpadních vod.

Hasiči, myslivci, Klub přátel Žiliny a v neposlední řadě místní osadní výbor - tyto skupiny lidí se v novojičínské Žilině mohou scházet za příznivého počasí, na jaře a v létě, venku pod přístřeškem. Když je zima, nebylo kde schůzky organizovat. Od počátku září už je to jinak - v této místní části Nového Jičína byl otevřen spolkový dům.

Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), předseda osadního výboru v Žilině: “V zimě se nemáme kde scházet, neměli jsme kde uskutečňovat záměry našich spolků. Takže 12 let trvalo, než se našel vhodný objekt, než došlo k politické shodě a našly se peníze. Díky tomu všemu jsem získali ten náš žilinský spolkový dům.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “V těch ostatních místních částech, jako je Loučka, Bludovice, Straník, Kojetín, tam to zázemí ty osadní výbory, ale i ty zapsané spolky mají. Doposud Žilina tu spolkovou činnost mohla vést jen v tom zastřešeném přístřešku, takže nějakým způsobem fungoval ten letní provoz. Dnes mohou fungovat celoročně.”
Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Původně tento objekt, stavba technického vybavení, sloužil jako čistička odpadních vod. Následně po vybudování kanalizace sloužil jako sklad bytového odboru, ovšem toto využití nebylo úplně efektivní. Spolu s osadním výborem jsme našli nový účel využití, a to spolkový dům.”

Rekonstrukce budovy na spolkový dům trvala čtyři měsíce, stála dva miliony 300 tisíc korun včetně daně, financovali ji město.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy