Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hlasovací lístky prošly rukama studentů a míří do schránek

Za několik dní se otevřou volební místnosti a budeme vybírat nové obsazení zastupitelstva města a senátora. Přípravy na volby jsou tedy v plném proudu, do Nového Jičína dorazily z tiskárny volební lístky, s jejich obálkováním pomáhali studenti.

Hromady hlasovacích lístků z tiskárny dorazily do Nového Jičína 6. září, hned den na to už se v aule radnice usadili studenti střední školy a začali je vkládat do obálek.

Renáta Kelnarová, vedoucí odboru správních agend, MěÚ Nový Jičín: “V Novém Jičíně je asi 18 a půl tisíce voličů, kterým se musí zaslat na adresu trvalého pobytu hlasovací lístky. Při obálkování nám pomáhají studenti střední Mendelovy školy, veřejnosprávní činnost, je to dlouholetá tradice.”

Na to, aby dostali do obálek všechny volební materiály pro všechny novojičínské voliče, budou potřebovat tři dny.

Renáta Kelnarová, vedoucí odboru správních agend, MěÚ Nový Jičín: “Je to ztíženo tím, že se do jedné obálky dávají hlasovací lístky do zastupitelstva obce, k tomu je informační leták a pak musí k tomu zkompletovat hlasovací lístky do senátu."

Tito studenti zatím nemají 18 let a letos ještě k volbám nepůjdou, volební lístky ale budou mít pořádně osahané.

studenti Mendelovy střední školy:
“Praxe je to dobrá, ale myslím si že možná, když se nepovede maturita, tak k pásové výrobě možná.”
“Je fajn, že nejsme ve škole.”
“Hodně zkušeností a taky je to lepší než ve škole, než tam sedět a učit se. Práci máme rozdělenou, já s kámoškou lepíme adresy a ostatní plní obálky.”

Naplněné obálky předá město k distribuci České poště. Lidé je do schránek dostanou nejpozději 3 dny před konáním voleb. Hlasovací lístky budou k dispozici i ve všech volebních místnostech, těch je na území Nového Jičína 22. Kde má občan své volební místo se dozví na výlepních plochách na Oznámení o době a místě konání voleb.

Renáta Kelnarová, vedoucí odboru správních agend, MěÚ Nový Jičín: “Dále se voliči dozví tuto informaci i na obálce, na štítku, kde je uvedeno jeho jméno, je popsáno, do kterého okrsku mají jít volit a kde se ten okrsek nachází.”

Volby se konají 23. a 24. září. Novojičínští voliči svými hlasy rozhodnou o tom, kdo následující čtyři roky povede zdejší radnici, a také budou vybírat na šest let svého senátora.

Nahlásit chybu


K tématu