Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínští basketbalisté mají novou palubovku, podařilo se jim získat dotaci

Basketbalisté Nového Jičína se před startem další sezony dočkali nové palubovky. Díky akustickým obkladům se změnil také interiér sportovní haly, která byla postavena před půl stoletím.

Nová palubovka a akustické obklady stěn změnily po mnoha letech vzhled novojičínské basketbalové haly. Po zhruba tříměsíční rekonstrukci už uvnitř trénují všechny týmy, od mládeže po hlavní áčko.

Pavel Kelar, prezident BC Nový Jičín: “Řekl bych, že máme nejkvalitnější palubovku, která je v současné chvíli na trhu, je to finská palubovka. Navíc jsme měnili absolutně celou skladbu podloží, která pod tím je, všechno je nové.”

Opravené a nově natřené jsou tribuny a sedačky. Interiér nyní barevně odráží oranžovo bílé klubové barvy.

David Hájek, trenér BC Nový Jičín: “Tak určitě, člověk k tomu má zase trošku jiný vztah a nějakou úctu, že netrénuje jen tak v nějaké hale, ale v uvozovkách v naší domácí.”
Jan Kelar, hráč BC Nový Jičín: “Nová palubovka, jde to cítit. Předtím byla opravdu poškozená, takže to bylo až nebezpečné, když člověk spadl.”
Lukáš Bukovjan, hráč BC Nový Jičín: “Je to super, líbí se mi to, doufám, že na nové palubovce a v tomto novém prostředí prokážeme roli favorita a vyhrajeme nad Zlínem.”
Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Celkové náklady si vyžádaly zhruba 12 milionů korun. Basketbalovému klubu, který je provozovatelem tohoto sportovního zařízení se podařilo získat dotaci z Národní sportovní agentury ve výši zhruba sedm milionů korun.”

Město, jako vlastník objektu, tak spolufinancovalo necelých 5 milionů korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy