Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Dlouhé zaparkují další desítky aut a ulice se rozšíří

Na ulici Dlouhá vzniknou další parkovací místa. Po loňské stavbě nového parkoviště se možnosti, kde tu odstavit vozidlo, rozšíří i na jejím opačném konci.

Stavba nových parkovacích míst se dotkne úseku ulice Dlouhá směrem od kruhového objezdu na Palackého po křížení s ulicí Budovatelů. Nově tu už v listopadu zaparkuje téměř 50 vozidel.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Celkově bude vybudováno 24 podélných a 23 kolmých stání, součástí budou i výsadba stromů a dojde i k přeložení stávajícího chodníku. Celková cena díla je 3 miliony korun bez DPH a je to jedno z parkovišť, které bylo identifikovány i v rámci zpracované koncepce statické dopravy.”
Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Je to další z kroků, kterým naplňujeme koncepci parkování, kterou jsme zpracovali na začátku volebního období. Při té tvorbě koncepce jsme kladli důraz na to, aby tam byl co nejmenší zásah do zeleně a pokud už tam je, tak aby to bylo nějakým způsobem nahrazeno, ať už výsadbou nových záhonů, stromů a podobně. I v tomto místě je v části stavby potřeba jít do toho zeleného pásu, který je mezi chodníkem a cestou. Nicméně je potřeba říct, že ta parkovací místa budou všechna vodopropustná, mezi nimi budou štěrkové záhony s minimální údržbou a vysazeny tu budou nové stromy.”

Stavba začne ke konci září a potrvá 10 týdnů. Kromě rozšíření možností parkování má také efekt zvýšení bezpečnosti tohoto úseku. Silnice bude o něco širší a v zatáčce v mírném kopci se zlepší i průjezdnost, především pro autobusy městské hromadné dopravy.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Vnímáme, že sídliště Dlouhá, jako jedno z největších na území Nového Jičína, se potýká s nedostatkem parkovacích míst. V minulém roce bylo vybudováno parkoviště v blízké lokalitě za bytovými domy Dlouhá 8 až 14.”
Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “V nejbližší době se plánuje také výstavba nového parkoviště na ulici Vančurova. A stejně tak poměrně levná úprava parkovacích míst tak, aby ten počet byl navýšen, v Loučce nebo na Nerudově ulici. Tam je v plánu i větší stavba, etážové stání, které je nejšetrnější k okolnímu zelenému prostoru, ale zase je třeba také říct, že je nejdražší. ”

Součástí koncepce parkování ve městě je kromě budování nových odstavných míst také například modernizace parkovacího systému v centru, kde byly vloni instalovány nové automaty, které umožňují také platbu kartou nebo prostřednictvím mobilní aplikace.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy