Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastupitelé jednali naposledy, dosloužili své čtyři roky

Zastupitelé se sešli na své poslední schůzi v tomto volebním období. Mimo jiné schválili dotace do sociální oblasti, a také sportu. Například hokejovému klubu a lyžařům.

V tomto složení mají zastupitelé za sebou poslední jednání svého volebního období. Schvalovali na něm například individuální dotace do oblasti sportu, jedním z žadatelů byl hokejový klub.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Původně požadovali dva miliony 300 tisíc, a to z toho důvodu, že měli delší sezonu, protože se jim podařilo uspět a postoupili do takového finále druhé ligy, ta sezona se jim o několik zápasů protáhla. Zastupitelstvo usoudilo, že to je příliš velká částka, nakonec souhlasilo s poloviční částkou. A druhá velká dotace do sportu, která byla poskytnuta, tak byla pro Lyžařský klub Svinec, a to ve výši 800 tisíc korun na nákup nového sněžného děla, které umožní zasněžování i při vyšších teplotách, čímž umožní třeba i novojičínským školám jezdit na Svinec na lyžáček.”
Jiří Klein (ČSSD), zastupitel Nového Jičína: “Máme určité podněty od občanů a od škol, že by rády využívají tento kopec na lyžařské výcviky, protože hotely zdražily ty pobyty na horách. Takže tímto způsobem bychom mohli pomoci dětem z Nového Jičína, aby se mohl zúčastnit takového lyžařského výcviku přímo tady ve městě, takže jsme určitě hlasovali pro.”

Dále zastupitelé odsouhlasili finanční dar ve výši 50 tisíc korun Českému centru signálních zvířat Kopřivnice, které dokáží odhalit nádor ještě dříve než některé přístroje.

Dotace pak rovněž směřovaly do sociální oblasti.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Zastupitelé města schválili závazek města k financování vybraných sociálních služeb pro roky 2023 a 2024, a, to v celkové výši 4 miliony 620 tisíc korun. Konkrétně se jednalo o podporu poskytovatele služeb Slezské diakonie a charity.”

Na programu bylo také několik prodejů pozemků podnikatelským subjektům. Firmy je například už dlouhodobě mají v nájmu nebo je potřebují k přístupu ke svým objektům a podobně.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Jedním z nich byl prodej pozemku dřevozpracující firmě v blízkosti areálu bývalého vlakového nádraží, další se týkal objektu bývalého hotelu Kalač, dále to je nově vzniklý areál firmy na ulici Bohuslava Martinů a poslední pozemek, který byl předmětem prodeje, je u silnice I/57, který koupila firma, která zde vybudovala svůj provozní areál.”

Zastupitelé rovněž schválili závazek financovat Revitalizaci střediska zeleně technických služeb na Palackého ulici za 26 milionů korun. Veřejná zakázka bude vyhlášena ještě v září.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: Předmětem tohoto projektu je demolice stávajících hal, které slouží pro uskladnění techniky střediska veřejné zeleně, vybudování tří nových ocelových hal, rekonstrukce manipulačního povrchu a vybudování nového vjezdu do areálu.”

V neposlední řadě zastupitelstvo podpořilo 8 akcí z Veřejného fóra, které by si ve městě přáli občané realizovat. Na prvním místě je to pomoc města při zachování Skiareálu Svinec a nebo také jednat s nemocnicí o zřízení zubní pohotovost.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Tam jsme avizovali, že už nějaká jednání proběhla. Je možné že nemocnice se přihlásí do dotačních programů, které má město pro nové zubaře, takže tam jakási šance na realizaci je.”

Celý záznam z jednání zastupitelstva je na webu TV Polar.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy