Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vítězem obecních voleb je v Novém Jičíně ANO, radnici chce vést s dosavadními partnery

Komunální volby v Novém Jičíně vyhrálo hnutí ANO, které nyní zahájí jednání o složení koalice. Oslovit se chystá politické subjekty, se kterými řídilo radnici i poslední čtyři roky.

Boj o hlasy voličů svádělo v Novém Jičíně 9 politických subjektů, zvítězilo hnutí ANO v čele se současným starostou Stanislavem Kopeckým. Získalo téměř 24 procent hlasů voličů.

Stanislav Kopecký, lídr ANO 2011: “Já si toho nesmírně vážím, chtěl bych poděkovat všem našim voličům, kteří nám ten hlas a důvěru dali. Rádi bychom zachovali ten formát, který fungoval doposud, tedy se Stranou zelených, TOP 09, STAN, nově Piráti a samozřejmě ODS a KDU-ČSL.”

S necelými 20 procenty skončilo druhé seskupení Víc pro Nový Jičín s ČSSD.

Jiří Klein, lídr Víc pro Nový Jičín s ČSSD: “Trošku jsme zklamáni z toho, že se asi pravděpodobně ve městě moc nezmění. Předpokládáme, že se koalice bude skládat ze tří seskupení, které jsou na čele, ale samozřejmě může být z toho vynecháni, tak jako minule.”

Třetího nejlepšího výsledku s více než 16 procenty dosáhla čtyřkoalice Strany zelených s Piráty, TOP 09 a STAN.

Andrej Droščín, lídr Pirátů, Nový Jičín: “Určitě to mohlo být lepší, ale jsme spokojeni s takovým výsledkem, jaký máme. Myslím si, že máme koaliční potenciál složit novou radnici s dalšími subjekty. Vše bude na jednání a uvidíme, jak to dopadne.”

Volební účast tu byla něco přes 40 procent voličů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy