Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín ukázal, jak a komu všemu umí pomáhat

Po třech letech se do Nového Jičína na Masarykovo náměstí vrátila akce, která si dává za cíl prezentovat sociální služby. Populární formou lidem ukázala, že tu v případě mnohých problémů nejsou sami.

Den sociálních služeb, letos pod názvem “Pomáháš, pomáháme”, na jednom místě, na Masarykově náměstí, prezentoval najednou na 30 organizací, které v Novém Jičíně poskytují pomoc v různých oblastech života.

Daniela Susíková, vedoucí odboru sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín: “Jenom třeba to povědomí, že občané Nového Jičína vědí, že tu jsou nějaké sociální služby, že se mají kam obrátit, tak to už je velká deviza této akce. Oni nemusí znát všechny služby, nemusí vědět konkrétně, kdo jim pomůže, ale je to opravdu o tom, aby měli obecné povědomí o tom, že když potřebují, někdo jim pomůže. ”
Gabriela Lhotská, Slezské diakonie, vedoucí oblasti Novojičínsko: “Třeba my tady na Novojičínsku máme osm sociálních služeb a člověk, kdyby se chtěl všechno dozvědět, musel by obejít všech těch osm adres. Takhle můžeme na jednom místě rozdat letáčky a ty služby nabídnout.”
Kateřina Melicharová, Centrum sociálních služeb Ostrava: “Kromě naší sociálně aktivizační služby působí v Novém Jičíně také rodinná poradna, která má projekt dejme dětem dětství, ten souvisí s domácím násilím.”
Irena Blablová, koordinátorka, Dobrovolnické centrum ADRA: “My vždy vítáme příležitost prezentovat dobrovolnictví široké veřejnosti, abychom ukázali, že dobrovolnictví je něco úplně běžného, obyčejného, a že vzájemná pomoc lidí by měla být to, co nás drží pospolu.”

Další velkou skupinu služeb zde prezentovali také Charita, rodinná centra, domovy pro seniory a zdravotně postižené a nechyběla protidrogová prevence.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy