Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kamion otevřel školákům širší svět techniky

Pojízdná učebna techniky, kterou napříč republikou vyslalo ministerstvo průmyslu a obchodu, dorazila také do Nového Jičína. Vzdělávací kamion na jeden zaparkoval u základní školy Jubilejní.

Proniknout do trochu jiného světa techniky, než který nabízí třeba běžné hodiny fyziky, mohli žáci druhého stupně z obou pracovišť základní školy na ulici Jubilejní i Dlouhá. Právě u Jubilejní školy zaparkoval na jeden den kamion s pojízdnou učebnou techniky. Jedná se o projekt ministerstva průmyslu a obchodu.

Tomáš Hamberger, technické vzdělávání, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR: “Cílem projektu je u dětí, zejména základních škol, vzbuzovat zájem o techniku a řemeslo a třeba je nadchnout až tak, že třeba si dají přihlášky na středoškolská nebo učňovská studia technického směru.”
Ladislav Gróf, ředitel ZŠ a MŠ Jubilejní a Dlouhá Nový Jičín: “Já jsem se s podobnou záležitostí setkal v Brně, zkoumal jsem jak je možné podobnou věc dostat do školy, protože myslím, že jsme už známí tím, že technické předměty výrazně podporujeme. A pak se to shodou okolností podařilo zajistit. Tento kamion k nám přijel a může naše děti obohatit o řadu nových technických prvků, které jim ve škole běžně ukázat nemůžeme.”
Tomáš Hamberger, technické vzdělávání, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR: “Vozíme s sebou nejmodernější technologie, zejména ty digitální, máme tam různé stavebnice, i robotické, ale podle zkušeností nejvíce děti baví stále 3D tisk.”

Tato základní škole je ovšem 3D tiskárnami vybavena už několik let, děti získaly doplňující informace k jejich využití a více se vrhly na hydrauliku a pneumatiku.

Zdeněk Konečný, žák ZŠ Jubilejní: “Mně tam zaujalo, že podle schématu pracujeme s hadičkami, různými technickými součástmi a se stlačeným vzduchem.”
Anna Grossmannová, žákyně ZŠ Jubilejní: “Zaujaly mě ty tabule, do kterých se zasouvají různé součástky a staví se z toho různá schémata. Líbí se mi ta práce a ti roboti.”
Ladislav Gróf, ředitel ZŠ a MŠ Jubilejní a Dlouhá Nový Jičín: “Naše pojetí technické výchovy je motivační, abychom děti získali k tomu, že nejen humanitní předměty jsou důležité pro život, ale samotná technika, podpora a vytváření technického myšlení. A chceme to technické myšlení povznést na vyšší úroveň tak, aby naši žáci se stali v technice úspěšnými, to znamená budoucí inženýři, architekti a podobně.”
Zdeněk Konečný, žák ZŠ Jubilejní: “Baví mě to a mám už i vybraný obor, na který chci jít, a je to o technice”

Po základních školách České republiky putuje technická učebna v kamionu třetím rokem. Do Moravskoslezského kraje zajela podruhé.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy