Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocnice byla cvičným prostorem záchranářů, simulovaný požár vypukl na radioterapii

Nemocnice se stala prostorem taktického cvičení složek integrovaného záchranného systému. Simulovaná situace představovala požár v oddělení radioterapie, odkud bylo potřeba evakuovat pacienty.

Nájezd vozidel záchranářů, hasičů, policistů a zdravotníků záchranné služby, k budově radioterapie v areálu novojičínské nemocnice byl naštěstí jen v rámci společného cvičení. Jeho náplní byla likvidace požáru a evakuace pacientů.

Libuše Genzerová, vrchní sestra odd. radioterapie, Nemocnice AGEL NJ: “Simulovali jsme lokalizovaný požár v druhém podlaží v kuchyňce personálu, kde došlo zahoření na elektrickém vařiči. Bylo tam šest osob k evakuaci z čehož jedna byla intoxikovaná kouřem.”

Pacienty, které bylo třeba zachránit, v tomto případě sehráli pracovníci nemocnice. Ti skuteční mohli v čekárně ambulance celou situaci jen pozorovat.

Petr Adamus, ředitel ÚO HZS Nový Jičín: “V rámci toho zásahu byla před příjezdem jednotek evakuována jedna osoba a potom po dojezdu jednotek jsme provedli záchranu šesti osob a povedlo se uhašení požáru.”

Zásahu se zúčastnily tři jednotky hasičů se sedmi vozidly, tedy profesionální z Nového Jičína a dobrovolní ze Starého Jičína a Hodslavic. Policisté na místě zajišťovali bezpečnou průjezdnost areálem.

Libuše Genzerová, vrchní sestra odd. radioterapie, Nemocnice AGEL NJ: “Naštěstí jsem tuto situaci nemuseli nikdy řešit, doufám, že nikdy nebudeme muset. Zhruba tu projde 200 až 250 lidí denně.”
Petr Adamus, ředitel ÚO HZS Nový Jičín: “Tato možnost, procvičit si taktiku zásahu ve zdravotnickém zařízení, je pro nás určitě přínosem. Tím, že můžeme cvičit s dalšími složkami IZS, tak procvičíme si tu činnost, abychom byli lépe připraveni na reálné podmínky.”
Libuše Genzerová, vrchní sestra odd. radioterapie, Nemocnice AGEL NJ: “Určitě jsme pravidelně proškolování a také v rámci akreditace se na to neustále klade velký důraz.”

Letos na jaře si nemocnice podobnou cvičnou situaci vyzkoušela například na plicním oddělení, a dříve také v dětském pavilonu a oddělení ORL. Skutečné neštěstí spojené s požárem zde nikdo nepamatuje.

Petr Adamus, ředitel ÚO HZS Nový Jičín: “V posledním období jsme v této nemocnici nezasahovali, ale samozřejmě zasahujeme také v domech s pečovatelskou službou. Takže toto prostředí, kde se nachází větší počet pacientů nebo větší počet lidí nám není cizí.”

Cvičení trvalo asi hodinu. Po jeho skončení hasiči se zástupci nemocnice průběh vyhodnotili. Podle hasičů vše proběhlo dle standardních postupů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy