Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín informuje na dvou elektronických deskách

Nový Jičín pořídil elektronické panely, které nahradí klasickou papírovou úřední desku. Umístěny jsou na sklech budovy radnice. Informace zde jsou přehlednější a sníží se produkce odpadu papírů.

Dle zákona povinné informace dosud Nový Jičín zveřejňoval na papírové úřední desce, tedy na nástěnkách ve vitrínách na budově radnice. Teď je nahradily dvě nové elektronické desky.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Jednak je to moderní, ale má to i několik dalších výhod, protože elektronické desky umožňují vyhledávání, což na těch klasický nástěnkách možné nebylo, a také zvětšování písma. Další výhodou je, že dojde k jakémusi ušetření papíru.”

Kromě primární funkce úřední desky nabízí elektronické panely i přístup na web města a Návštěvnického centra a pro turisty třeba i informace o památkách v Novém Jičíně.

Zdeněk Petroš, vedoucí Odboru organizačního, MěÚ Nový Jičín: “Je to na principu tabletu, kdy na to dotykem klikneme a zobrazí se daný detail. Dá se obraz zvětšovat nebo zmenšovat a je tam i funkce pro vozíčkáře. Když přijede vozíčkář, vpravo dole má ikonku, a když na ni klikne, posune se obraz dolů do jeho úrovně.”

Cena za pořízení a instalaci elektronických desek byla necelých 350 tisíc korun včetně DPH.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Naštěstí se vyskytla i dotace , která to v podstatě z 95 procent pokryla, takže město z toho financovalo pouze zhruba 45 tisíc korun.”

Papírová a elektronická úřední deska budou souběžně fungovat do konce října. Pak dostanou nástěnky k dispozici organizace města nebo spolky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy