Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O podobě nové sportovní haly v Novém Jičíně rozhodne architektonická soutěž

Novojičínská radnice vyhlásila architektonickou soutěž o návrh na vybudování víceúčelové sportovní haly. Ta bude součástí areálu u stadionu. Hrubá odhadovaná cena stavby je v tuto chvíli více než 200 milionů korun.

Stavbu nové víceúčelové haly v Novém Jičíně si dlouhodobě přeje řada sportovních oddílů. Město ji plánuje několik let, a to na betonové ploše v areálu letního stadionu. Nyní na její podobu vypsalo architektonickou soutěž.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Cílem je získat návrh, který bude ekonomicky i provozně udržitelný a bude symbolizovat určité nadčasové řešení. Ta soutěž je koncipována jako otevřená a dvoufázová, termín pro podávání návrhů je do 22. listopadu.”

Návrhy posoudí odborná porota. Ty nejlepší postoupí do druhého kola.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Do architektonické soutěže byla jmenovaná komise složená ze dvou politických zástupců měst a městského architekta, a také ze čtyř architektů, které nám doporučila Česká komora architektů.”

Hrubý odhad, kdy by mohla začít samotná stavba haly, je nejdříve v roce 2025.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Podle hrubých odhadů, které v této fázi máme k dispozici, jsou odhadované náklady investiční, to znamená výstavba haly, 210 milionů korun bez DPH.”

Součástí projektu bude i stavba nové tribuny letního stadionu, se kterou bude nová hala těsně sousedit.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy