Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studenti zhodnotili tři týdny práce v zahraničí, v hospici na Maltě si zvykali na ošetřovatele muže

Vycestovat za praxí do Irska, Lotyška nebo na Maltu mohli studenti novojičínské Mendelovy střední školy. Své zkušenosti teď prezentovali před mladšími spolužáky, kteří se na podobné stáže mohou vypravit v letošním školním roce.

Do auly Mendelovy střední školy v Novém Jičíně usedli studenti třetích ročníků, naproti nim stáli o něco málo starší spolužáci, kteří prezentovali své odborné stáže ve Finsku, Estonsku, Španělsku, Irsku, Německu a na Maltě. Na třítýdenní zkušenou vycestovali napříč všemi čtyřmi obory školy.

Petr Zapletal, Mendelova střední škola: “Tenhle mobilitní projekt spočívá v tom, že studenti pracují v zahraniční, vykonávají tam odbornou praxi, takže jsou ve firmách a různých institucích.”

Jedná se o stáže podpořené projektem Erasmusm+, škola je do těchto programů zapojena řadu let.

Marie Lednická, absolventka stáže na Maltě: “Učím se angličtinu, byli jsme na Maltě a jsme zdravotnický obor, takže jsme pracovali jako ošetřovatelé v hospici.”
Matěj Spišák, absolvent stáže na Maltě: “Jsou tam hlavně zvyklí na ošetřovatelky a my jsme tam byli jediní dva ošetřovatelé, takže ta naše mužská přítomnost tam trochu změnila ten jejich stereotyp.”
Erik Výborný, absolvent stáže v Německu: “Pracoval jsem v nadaci, která pomáhala dětem v Africe, konkrétně v Kamerunu.”
Antonín Huška, absolvent stáže v Estonsku: “Já jsem byl v Estonsku, mluvil jsem tam rusky, byl jsem v neziskové organizaci, která pořádala různé projekty jako je například Erasmus plus.”

Podobné zahraniční stáže připravuje škola i letos, studenti na ně vyrazí na jaře.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy