Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Skončila rekonstrukce dětského pavilonu novojičínské nemocnice

V novojičínské nemocnici skončila rekonstrukce dětského oddělení. Opravený pavilon je nyní komfortnější, bezpečnější a energeticky úspornější.

Zhruba po půl roce skončila rekonstrukce dětského oddělení novojičínské nemocnice. Stavební zásah na budově si vyžádal špatný technický stav rozvodů vody, elektřiny a datové sítě.

Jakub Fejfar, ředitel Nemocnice AGEL Nový Jičín: “Ta budova už sama o sobě byla morálně vnitřně zastaralá, ačkoliv plášť měla revitalizovaný, tak už jsme se bavili o problémech rozvodů, odpadů a problémech se střechou, Ty problémy se stupňovaly, takže už bylo jen otázkou, kdy podstoupíme revitalizaci celého pavilonu.”

Pokoje pro malé pacienty jsou teď klimatizované a vybavené monitorovacími přístroji. Energetických úspor bylo dosaženo díky zateplení střechy. Celkové investice byla 18 milionů korun.

Michaela Syrovátková, primářka dětského oddělení Nemocnice AGEL NJ: “Během rekonstrukce jsme zvýšili kapacitu kojeneckého oddělení, kdy nám přibyl jeden pokoj pro maminky s dětmi, takže máme celkem kapacitu deseti pokojíčky pro maminky s dětmi. Potom jsme byli schopni zrekonstruovat pokoj pro maminky dětí na jednotce intenzivní péče, kdy ony leží na stejném patře a mají k dětem přístup 24 hodin denně.

Provoz dětského oddělení zůstal po celou dobu stavby zachován, přestěhovaný v jiných budovách. Náročnější pro zdravotníky byl uplynulý půlrok také proto, že nemocnice Nový Jičín částečně supluje i omezení provozu dětského oddělení v nemocnicích ve Frýdku-Místku a Valašském Meziříčí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy