Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dětské oddělení se vrátilo do svého rekonstruovaného pavilonu

V novojičínské nemocnici skončila rekonstrukce dětského oddělení. Opravený pavilon je nyní komfortnější, bezpečnější a energeticky úspornější.

Zhruba po půl roce skončila rekonstrukce dětského oddělení novojičínské nemocnice. Stavební zásah na budově z roku 1978 si vyžádal zejména špatný technický stav inženýrských sítí, rozvodů vody, elektřiny a datové sítě.

Jakub Fejfar, ředitel Nemocnice AGEL Nový Jičín: “Ta budova už sama o sobě byla morálně vnitřně zastaralá, ačkoliv plášť měla revitalizovaný, tak už jsme se bavili o problémech rozvodů, odpadů a problémech se střechou, Ty problémy se stupňovaly, takže už bylo jen otázkou, kdy podstoupíme revitalizaci celého pavilonu. Tohoto jsme využili i k tomu, že jsme zútulnili vnitřní prostředí.”
Michaela Syrovátková, primářka dětského oddělení Nemocnice AGEL NJ: “Během rekonstrukce jsme zvýšili kapacitu kojeneckého oddělení, kdy nám přibyl jeden pokoj pro maminky s dětmi, takže máme celkem kapacitu deseti pokojíčků pro maminky s dětmi. Potom jsme byli schopni zrekonstruovat pokoj pro maminky dětí na jednotce intenzivní péče, kdy ony leží na stejném patře a mají k dětem přístup 24 hodin denně.

Pokoje pro malé pacienty jsou klimatizované, nově jsou také vybaveny monitorovacími přístroji a telefony pro přivolání pomoci. Práci zdravotníků usnadňuje například i automatické otevírání dveří na oddělení. Energetických úspor bylo dosaženo díky zateplení střešního pláště. Celkové investice byla 18 milionů korun.

Jakub Fejfar, předseda představenstva Nemocnice AGEL NJ: “Je to značným podílem, majoritně, z takzvané reinvestiční kapitoly, která je dána rámcovou smlouvou s Moravskoslezským krajem, takže tyto prostředky byly použity, ale dále na to medicínské vnitřní vybavení, které se zlepšilo, tak bylo z kapitoly našich vnitřních prostředků. Částečně jsme samozřejmě rádi i za sponzorské prostředky.”

V den otevření zrekonstruovaných prostor už bylo v pavilonu hospitalizováno několik prvních dětských pacientů, i když ještě průběžně probíhalo stěhování. Provoz dětského oddělení novojičínské nemocnice zůstal po celou dobu stavby zachován, a to v jiných budovách, zejména v interním pavilonu. Náročnější pro zdravotníky byl uplynulý půlrok také proto, že nemocnice Nový Jičín částečně supluje i omezení provozu dětského oddělení v nemocnicích ve Frýdku-Místku a Valašském Meziříčí.

Michaela Syrovátková, primářka dětského oddělení Nemocnice AGEL NJ: “Velký dík patří hlavně našim sestřičkám, protože ty opravdu to měly těžké, kdy jsme navíc suplovali dvě dětská oddělení, která jsou s omezeným provozem, takže denně jsme měli desítky příjmům, desítky propuštěných a v těch provizorních prostorách to někdy bylo velmi náročné.”
Jakub Fejfar, předseda představenstva Nemocnice AGEL NJ: “S ohledem na tu situaci, která je, tak jsme byli nuceni i pomáhat. Velké díky patří celému personálu dětského oddělení za to, že toto náročné oddělení zvládl.”

Komplexní rekonstrukce také zahrnovala bezbariérovou úpravu pavilonu, od vstupu až po pokoje, což ocení nejen handicapovaní pacienti a rodiče, ale i personál.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy