Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Novém Jičíně je dohodnuta koalice i program, ustavující zastupitelstvo je v pondělí

Koaliční smlouva v Novém Jičíně je podepsána. Starostou zůstává Stanislav Kopecký, k ruce bude mít tři místostarosty ze všech koaličních stran. Součástí smlouvy je i programové prohlášení.

Na vedení novojičínské radnice se opět domluvila stávající čtyřkoalice. Pod koaliční smlouvu se podepsalo hnutí ANO, Strana zelených, která šla do voleb s Piráty, TOP 09 a STAN, a dále ODS a KDU-ČSL.

Stanislav Kopecký, lídr ANO 2011, Nový Jičín: “Obsahem je dohoda o spolupráci v nadcházejících čtyřech letech a zároveň jsme stihli vydat i programové prohlášení, které je nedílnou součástí této smlouvy. ”
Ondřej Syrovátka, lídr ZELENÝCH s Piráty, TOP 09 a STAN, Nový Jičín: “Ta jednání, která probíhala, byla poměrně dlouhá, a musím ocenit, že byla i poměrně vstřícná a korektní ze všech stran. Pro nás bylo podstatné programové prohlášení, které jsme si vzájemně odsouhlasili.”

Koalice se dohodla na obsazení pozic ve vedení města takto: Stanislav Kopecký starosta, místostarostové Ondřej Syrovátka, Václav Dobrozemský za ODS a jako neuvolněný Jaroslav Perútka za KDU-ČSL.

Stanislav Kopecký, lídr ANO 2011, Nový Jičín: “V radě budou personální změny a co se týče počtu mandátu, tam jsme otiskli ten volební výsledek. To znamená, že hnutí ANO bude mít i s vedením města čtyři zástupce, jinak to bude rozsortované v počtu 3 -1 -1.”

Tři posty budou mít v devítičlenné radě Zelení se svými partnery, po jednom ODS a KDU-ČSL. Naplnění koaliční smlouvy potvrdí ustavující zastupitelstvo v pondělí 24. října.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy