Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hlasování nových zastupitelů schválilo do funkce starosty Stanislava Kopeckého

V Novém Jičíně proběhlo ustavující zastupitelstvo. Hlasováním potvrdilo podepsanou koaliční smlouvu - starostou zde na následující čtyři roky zůstává Stanislav Kopecký.

Další čtyři roky bude Nový Jičín řídit vítěz voleb, hnutí ANO, které dle hlasování ustavujícího zastupitelstva obsadilo křeslo starosty. Tři posty místostarostů získali zástupci koaličních partnerů - Strana zelených, která šla do voleb s Piráty, TOP 09 a STAN, a dále ODS a KDU-ČSL.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Chtěl bych především poděkovat zastupitelům, i z opozičních stran, kteří pro mě hlasovali. Post starosty města přijímám s úctou a pokorou. Co se týče vizí, tak ty jsou zakomponovány v koaliční smlouvě. Rádi bychom navázali na uplynulé čtyři roky. Obyvatelé každého města především potřebují mít město čisté, uklizené a vyvezené odpadky. V Novém Jičíně také dlouhodobě řešíme nedostatek parkovacích míst. Doba ekonomických a energetických krizí nastává, opět je to nestandardní období a nikdo nevíme, co nás bude čekat. Tak, jak jsme zvládli dobu kovidovou nebo ukrajinskou krizi, tak si myslím, že i to společně zvládneme.”
Ondřej Syrovátka (SZ), 1. místostarosta Nového Jičína: “Budeme samozřejmě s veškerou energií pracovat pro město Nový Jičín. Co se týče hlavních priorit, tak je to dostavba kulturního sálu, budeme pokračovat v opravě Hückelových vil a máme také v plánu rekonstrukci kina Květen. Budeme i nadále naplňovat koncepci parkování, v oblasti životního prostředí další rozvoj odpadového hospodářství a v oblasti energetiky instalovat fotovoltaické panely na některé městské budovy. To programové prohlášení je poměrně dlouhé, má celkem 11 kapitol, takže bych jen dodal, že ta koaliční smlouva i s tím prohlášením je ke stažení na našich stránkách.”
Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Je potřeba říct, že programové prohlášení koalice je průsečíkem programových priorit ¨všech volebních stran, které jsou součástí koalice. Pokud bych měl zmínit priority, tak je to oblast parkování, další modernizace bytového fondu, jednání se soukromými developery ohledně možnosti výstavby bytových domů na plochách, které jsou k tomu určeny, bude nás čekat obrovská investiční akce rekonstrukce venkovního bazénu. Velké aktuální téma, na kterém se už minulé volební období udělal velký kus práce, je energetika a tepelné hospodářství, tedy pokračování v modernizaci a zvyšování účinností kotelen, ale s cílem získat pro občany rozumnou cenu tepla.”

Třetím neuvolněným místostarostou je za stranu lidovou Jaroslav Perútka. Devítičlennou radu města doplnili Dalibor Janošek, Martin Šturala a Hana El-Shikha za ANO, a dále Martin Gazda z TOP 09 a Andrej Droščín za Piráty.

Jiří Klein (ČSSD), zastupitel Nového Jičína: “Tak jako v minulém období zase chceme být konstruktivní opozicí, nechceme v žádném případě nic bořit, dobré myšlenky určitě budeme podporovat. Určitě bychom přivítali velkou aktivitu města směrem k získávání zubařů a k pomoci občanům v tomto nelehkém období ve oblastech úspor energií a tak dále.”

Znovu se zastupitelstvo sejdou 19. prosince, kdy bude schvalovat rozpočet na rok 2023.Ještě před tím se pro zastupitele bude konat seminář, na kterém budou moci promítnout do rozpočtu své připomínky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyIBEX Security s.r.o. - Životice u Nového Jičína
Životice u Nového Jičína
od 20 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

ESSAT CZ, s.r.o. pracovište Studénka
Studénka
od 17 900 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

PAMET, spol. s r.o. pracoviště Libhošť
Libhošť
od 28 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry