Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stavební sezona končí a s ní i řada projektů, hotovy jsou zastávky na Bochetě i kruhová křižovatka

Stavební sezóna pomalu končí, a tak se i v Novém Jičíně blíží závěr několika investičních projektů. Největšími z nich jsou bytový dům K Archivu a stavba kruhové křižovatky. Jsou tu ale i drobnější stavby, které už jsou hotovy, například autobusové zastávky na Bochetě.

Většina stavebních akcí letošního roku byla ve městě zahájena v červnu a v těchto dnech jsou postupně kolaudovány. Díky jedné z nich, která už byla dokončena, se teď mohou o něco bezpečněji cítit cestující autobusy využívající zastávku na ulici Císařská na Bochetě.

Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Předmětem tedy bylo vybudování dvou autobusových zastávek, včetně přechodu pro chodce, osvětlení, vybudování opěrných zídek, řešení dešťové kanalizace a výsadby nových stromů. Celkové náklady činily 7,1 milionu korun včetně daně, z čehož se 2,9 milionu korun se podařilo získat z dotace prostřednictvím místní akční skupiny z ministerstva pro místní rozvoj.”

Ve stejném designu byla také dokončena autobusová zastávka U partyzána v Žilině, i tady městu pomohla dotace z ministerstva pro místní rozvoj. Z celkové částky 2,5 milionu korun činila 1,3 milionu.

Před několika dny pak skončily stavební práce u výjezdu z města směrem na Bludovice.

Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Od poloviny srpna do poloviny října probíhala další stavební akce, rekonstrukce chodníku a opěrné zdi podél silnice I/57 na ulici Revoluční. Předmětem tedy byla výměna zábradlí, rekonstrukce chodníku a další stavební úpravy. Celkové náklady dosáhly 4,1 milionu korun. Cílem této akce nebyla pouze ta stavební část, ale i estetická záležitost, protože se jedná o jeden z hlavních vjezdů do města.”

Město tak svým dílem navázalo na podobné stavební úpravy, které tu Moravskoslezský kraj provedl na své části úseku v roce 2020.

V letošní stavební sezoně jsou ještě před dokončením revitalizace dvou bytových domů v majetku města v Loučce na ulici Jičínská, pokračuje oprava silnice mezi místními částmi Kojetín a Straník, až v září začalo budování nových parkovacích míst na ulici Dlouhá.

Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “V těchto dnech probíhá dokončení vybudování kruhové křižovatky na ulici generála Hlaďo. Pokud vše půjde po té administrativní rovině dobře, tak začátkem listopadu by tu mělo dojít k obnovení provozu. A v polovině listopadu by měl být dokončen a předán rekonstruovaný bytový dům K Archivu.”

Hotovo je prodloužení cyklostezky Koleje směrem k bývalému vlakovému nádraží. Tato stavba ale ještě čeká na kolaudaci.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy