Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Má začít sněžit, prioritou v Novém Jičíně jsou odklizené silnice pro autobusy a sanitky

Technické služby jsou na zimu připraveny. Nachystán je dostatek posypového materiálu i technika. Rychlost při odklízení sněhu nebo posypu náledí se bude řídit stanoveným plánem údržby. Prioritou je zajištění silnic pro trasy autobusů a příjezd k nemocnici.

Předpověď počasí slibuje první sníh i v oblasti Nového Jičína na tento pátek. Pracovníci technických služeb jsou na příchod zimy připraveni.

Pavel Tichý, ředitel TSM Nový Jičín: “Technické služby mají ve správě 120 kilometrů místních komunikací a udržují 7 200 metrů čtverečních chodníků a veřejného prostranství.”
Jiří Bala, vedoucí úseku místních komunikací, TSM Nový Jičín: “Máme uskladněno ve skladu soli přibližně 150 tun posypové soli a také máme ještě připraven inertní materiál, kamennou drť, k posypu chodníků.”
Pavel Tichý, ředitel TSM Nový Jičín: “V technických službách se zimní údržby budou účastnit pracovníci místních komunikací v počtu 19 zaměstnanců, taktéž pracovníci úseku veřejné zeleně v počtu 18 zaměstnanců a jako každý rok počítáme s výpomocí pracovníků veřejně prospěšných prací.”

Jakmile nasněží nebo je náledí, je pro pracovníky technických služeb směrodatný plán provádění zimní údržby schválený radou města. Je stanoven i systém pohotovostí.

Jiří Bala, vedoucí úseku místních komunikací, TSM Nový Jičín: “V případě priorit řešíme trasy MHD, zajištění přístupu komunikace na strategická místa, jako jsou nemocnice a tak dále, čištění zastávek.”

Přednostním úkolem jsou také trasy autobusů do místních části, nejsložitější je zprůjezdnit silnice v kopcovitém Kojetíně a Straníku, kde jsou sněhové podmínky jiné než přímo ve městě. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy