Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nízkoprahový klub funguje v Novém Jičíně deset let, počátky nebyly snadné

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež klub Bunkr oslavil 10 let fungování v Novém Jičíně. Zakladatelé připomněli nelehké začátky. Své další směřování vidí klub v rozvoji práce v terénu.

Klub Bunkr, sociální služba pro děti a mládež, funguje v Novém Jičíně od roku 2012. Sídlí ve sklepních místnostech takzvané bývalé věznice. Poskytuje volnočasové aktivity a v případě potřeby podává pomocnou ruku.

Nikola Vajdová, vedoucí Klubu Bunkr Nový Jičín: “Určitě tady mohou trávit svůj volný čas, ale hlavně jsme tady my pracovníci, kteří jim odpovíme na otázky, které je zajímají, které je trápí. Pomáháme jim třeba se školou, se sepsáním životopisu nebo si s nimi povídáme o různých tématech, o škole, o rodině nebo o intimních otázkách ohledně sexu a ochrany.”
Pavlína, klientka Bunkru: “Já jsem tu začala chodit, když mi bylo tak jedenáct let. Trávím tu skoro každý den, je tu zábava, mám si s kým povídat a většinou tu s Nikčou řeším své problémy.”

Prosadit fungování zařízení, de facto pro problémovou mládež, ovšem nebylo Novém Jičíně úplně jednoduché.

Antonín Urban, bývalý vedoucí odboru soc. věcí, MěÚ Nový Jičín: “Tato mládež, byť je problémová, tak se musí podchytit. Je lépe, když s ní hovoříme, řešíme její problémy, tak můžeme snížit riziko negativních jevů. To se těžko vysvětloval a trvalo několik let, než se tato myšlenka podařila prosadit.”

Bunkr je v Novém Jičíně zařazen do sítě sociálních služeb podporovaných městem. Získává tedy finanční dotaci na provoz a prostory, ve kterých sídlí, poskytuje město bezúplatně.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy